Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers gra teraz acid house

Magda Słomka
30.01.2015 15:32
Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers gra teraz acid house Fot. Fastback2641, CC BY-SA 3.0

John Frusciante, były członek Red Hot Chili Peppers, wydał płytę z muzyką elektroniczną i przybrał pseudonim Trickfinger. Jak brzmi jego pierwszy kawałek?

Były gitarzysta Red Hot Chilli Peppers i The Mars Volta szykuje się do nagrania czternastego solowego krążka. Nie będzie to jednak rockowy łomot, a muzyka zwana acid housem. John Frustiante, który przybrał teraz pseudonim Trickfinger, wyda album zatytułowany po prosu „Trickfinger” już 7 kwietnia 2015 roku.

Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy kawałek z płyty, zatytułowany „After Below”!

Przeczytaj także

Na swojej stronie internetowej Frusciante napisał, że stworzenie płyty w takim klimacie było jego marzeniem od pięciu lat. Jak stopniowo przechodził do acid house’u?

W 2007 roku zacząłem uczyć się, w jaki sposób programować te wszystkie instrumenty kojarzone z muzyką acidhousową. Nie nagrywałem niczego przez około siedem miesięcy. Ale jak już zacząłem, to wszystko było jednym wielkim eksperymentem. Moje umiejętności w tworzeniu muzyki rockowej w tym wypadku nie grały żadnej roli.

Po rozstaniu z Red Hot Chili Peppers Frusciante wydał dwa longplaye z elektronicznym brzmieniem: „PBX Funicular Intaglio Zone” (2012 r.) i „Enclosure” (2014 r.). Co przekonało go do przejścia na „jasną” stronę mocy?

Straciłem zainteresowanie tradycyjnym pisaniem utworów i byłem bardzo podekscytowany znalezieniem nowych metod tworzenia muzyki. Z chęcią otoczyłem się maszynami i cieszyłem się nowym fascynującym procesem od początku do końca. Byłem tak bardzo podekscytowany metodą używania liczb mniej więcej w takim samym stopniu, jak używania muskuł do grania na gitarze przez całe życie.

Woleliście, jak grał rocka?

Tracklista

  1. After Below
  2. Before Above
  3. Rainover
  4. Sain
  5. Exlam
  6. 85h
  7. 4:30
  8. Phurip
Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.