30.01.2015 15:32

Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers gra teraz acid house

John Frusciante, były członek Red Hot Chili Peppers, wydał płytę z muzyką elektroniczną i przybrał pseudonim Trickfinger. Jak brzmi jego pierwszy kawałek?

Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers gra teraz acid house
foto: Fastback2641, CC BY-SA 3.0

Były gitarzysta Red Hot Chilli Peppers i The Mars Volta szykuje się do nagrania czternastego solowego krążka. Nie będzie to jednak rockowy łomot, a muzyka zwana acid housem. John Frustiante, który przybrał teraz pseudonim Trickfinger, wyda album zatytułowany po prosu „Trickfinger” już 7 kwietnia 2015 roku.

Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy kawałek z płyty, zatytułowany „After Below”!

Na swojej stronie internetowej Frusciante napisał, że stworzenie płyty w takim klimacie było jego marzeniem od pięciu lat. Jak stopniowo przechodził do acid house’u?

"

W 2007 roku zacząłem uczyć się, w jaki sposób programować te wszystkie instrumenty kojarzone z muzyką acidhousową. Nie nagrywałem niczego przez około siedem miesięcy. Ale jak już zacząłem, to wszystko było jednym wielkim eksperymentem. Moje umiejętności w tworzeniu muzyki rockowej w tym wypadku nie grały żadnej roli. "

Po rozstaniu z Red Hot Chili Peppers Frusciante wydał dwa longplaye z elektronicznym brzmieniem: „PBX Funicular Intaglio Zone” (2012 r.) i „Enclosure” (2014 r.). Co przekonało go do przejścia na „jasną” stronę mocy?

"

Straciłem zainteresowanie tradycyjnym pisaniem utworów i byłem bardzo podekscytowany znalezieniem nowych metod tworzenia muzyki. Z chęcią otoczyłem się maszynami i cieszyłem się nowym fascynującym procesem od początku do końca. Byłem tak bardzo podekscytowany metodą używania liczb mniej więcej w takim samym stopniu, jak używania muskuł do grania na gitarze przez całe życie. "

Woleliście, jak grał rocka?

Tracklista

  1. After Below
  2. Before Above
  3. Rainover
  4. Sain
  5. Exlam
  6. 85h
  7. 4:30
  8. Phurip
Magda Słomka
Tagi: Rock News John Frusciante