Były menedżer Guns N' Roses: Współpraca Slasha z tym pedofilem Jacksonem to początek końca grupy

Aleksandra Degórska
04.04.2018 13:09
Były menedżer Guns N' Roses: Współpraca Slasha z tym pedofilem Jacksonem to początek końca grupy Fot. East News

Axl Rose poczuł się oburzony, bo był molestowany w dzieciństwie i sądził, że Slash go zrozumie. Tymczasem gitarzysta rozpoczął współpracę z Michaelem Jacksonem, którego oskarżano o molestowanie nieletnich.

Były menedżer Guns N' Roses, Doug Goldstein, wypowiedział się na temat współpracy Slasha z Michaelem Jacksonem w 1991 roku. Mowa o „Give In to Me” i właśnie ten utwór menedżer uważa, za początek końca Guns N' Roses.

Współpraca gitarzysty w Królem Popu nastąpiła krótko po tym, jak Axl Rose otworzył się w wywiadzie dla Interview Magazine, w którym to opowiedział o tym, że był molestowany przez ojca. Zważywszy na to, że Michael Jackson usłyszał oskarżenia o molestowanie nieletnich, jego wspólny utwór ze Slashem był bardzo negatywnie odebrany przez Axla.

O całej tej historii opowiedział Doug Goldstein:

Axl udzielił sporego wywiadu, opowiedział o największej swojej tajemnicy. Dwa miesiące potem Slash przyszedł do mnie i powiedział: „Hej, zagram z Michaelem Jacksonem”. Wszyscy w przemyśle wiedzą, że Eddie Van Halen dostał milion dolarów za występ w „Beat It”. Powiedziałem zatem, żeby przynajmniej dał mi wynegocjować umowę, ale Slash odpowiedział, że już wszystko jest ustalone. Odparłem: „Co masz na myśli? Nie dajesz mi zrobić mojej roboty? Posłuchaj, muszę pogadać z Axlem, żeby mu wyjaśnić dlaczego będziesz spędzać czas z pedofilem”.

Menedżer mocno się zdziwił, gdy usłyszał ile kosztował występ gitarzysty u Michaela Jacksona:

Slash powiedział: „Da mi ogromny telewizor, jeden z tych 72-calowych telewizorów.”

Doug Goldstein podsumował całą tę sytuację w następujący sposób:

To był początek końca, Axl już nigdy więcej nie myślał o Slashu jak o swoim bracie. Tak jak powiedziałem wcześniej - najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem to fakt, że Axl wiedział co o nim myślą chłopaki z kapeli, bo ich kochał. Sądził, że zrozumieją, jak bardzo miał zrujnowane życie.

Guns N' Roses w Polsce 2018

Axl Rose, Slash i Duff McKagan ponownie pojawią się w Polsce latem. Guns N' Roses wystąpi 9 lipca 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jako support zagrają Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.