05.06.2018 22:34

Były muzyk Deicide i Obituary Ralph Santolla zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie

O decyzji jego rodziny poinformował syn, Dorian Santolla. Muzyk udzielał się w takich zespołach, jak Death, Iced Earth, a także wspomniane Obituary i Deicide. 

Były muzyk Deicide i Obituary Ralph Santolla zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie
foto: Ralph Santolla

Ralph Santolla trafił do szpitala 31 maja 2018 roku z powodu nagłego ataku serca, który spowodował, że mężczyzna zapadł w śpiączkę. Kilka dni później, jego syn poinformował, że stan gitarzysty jest bardzo poważny oraz, że rodzina spodziewa się najgorszego. 

Dorian Santolla opublikował na swoim prywatnym koncie na Facebooku, że dnia 6 czerwca 2018 roku, Santolla zostanie odłączony od systemu podtrzymywania życia:

"

Odłączymy mojego ojca od systemu podtrzymywania życia w środę. Jeżeli przyjaciele chcieliby zobaczyć go po raz ostatni i się pożegnać, to nasza rodzina zaprasza was do szpitalu świętego Józefa we wtorek. Na pewno doceniłby waszą miłość. Dziękujemy.  "

Santolla wspierał koncertowo Death w 1993 roku, zaś w Deicide grał w latach 2005-2011 i pojawił się na 3 albumach zespołu. Natomiast do Obituary trafił w 2007 roku zastępując Allena West. Tymczasem Obituary wystąpi jako support Slayera 27 listopada 2018 w łódzkiej Atlas Arenie.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News