Były muzyk Deicide i Obituary Ralph Santolla zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Kamil Kacperski
05.06.2018 22:34
Były muzyk Deicide i Obituary Ralph Santolla zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie Fot. Ralph Santolla

O decyzji jego rodziny poinformował syn, Dorian Santolla. Muzyk udzielał się w takich zespołach, jak Death, Iced Earth, a także wspomniane Obituary i Deicide. 

Ralph Santolla trafił do szpitala 31 maja 2018 roku z powodu nagłego ataku serca, który spowodował, że mężczyzna zapadł w śpiączkę. Kilka dni później, jego syn poinformował, że stan gitarzysty jest bardzo poważny oraz, że rodzina spodziewa się najgorszego. 

Dorian Santolla opublikował na swoim prywatnym koncie na Facebooku, że dnia 6 czerwca 2018 roku, Santolla zostanie odłączony od systemu podtrzymywania życia:

Odłączymy mojego ojca od systemu podtrzymywania życia w środę. Jeżeli przyjaciele chcieliby zobaczyć go po raz ostatni i się pożegnać, to nasza rodzina zaprasza was do szpitalu świętego Józefa we wtorek. Na pewno doceniłby waszą miłość. Dziękujemy. 

Santolla wspierał koncertowo Death w 1993 roku, zaś w Deicide grał w latach 2005-2011 i pojawił się na 3 albumach zespołu. Natomiast do Obituary trafił w 2007 roku zastępując Allena West. Tymczasem Obituary wystąpi jako support Slayera 27 listopada 2018 w łódzkiej Atlas Arenie.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.