16.10.2017 16:15

Były muzyk zespołów Mylesa Kennedy’ego zastrzelony przez policję

Gitarzysta Craig A. Johnson zginął w trakcie policyjnej interwencji. Raporty informują, że mężczyzna podczas próby aresztowania był uzbrojony i agresywny wobec funkcjonariuszy.

Były muzyk zespołów Mylesa Kennedy’ego zastrzelony przez policję
foto: Radek Zawadzki/Antyradio.pl, East News/EAST NEWS

50-letni Craig Johnson był poszukiwany listem gończym przez amerykańską policję – nie wiadomo jednak, jakie zarzuty mu stawiano. Za jego schwytanie wyznaczono nagrodę 30 tysięcy dolarów.

Do strzelaniny z udziałem mężczyzny doszło 26 września 2017, gdy policja przyjechała do jego domu w Coolin w stanie Idaho celem aresztowania. Z  raportów wynika, że w czasie interwencji był uzbrojony i wrogo nastawiony wobec policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni byli otworzyć ogień w jego kierunku. Johnson zmarł w helikopterze, którym był przewożony do najbliższego szpitala.

Craig Johnson w ostatnich latach pracował jako agent nieruchomości i barman. Kilkanaście lat temu zajmował się jednak muzyką. Współtworzył zespoły Citizen Swing i The Mayfield Four. Występował w nich wówczas także Myles Kennedy, dziś wokalista Alter Bridge, znany także ze współpracy ze Slashem. Johnson grał na obu albumach rozwiązanego w 1996 roku Citizen Swing i na pierwszym albumie The Mayfield Four, „Fallout” z 1998 roku.

Informację o śmierci Johnsona podał facebookowy fanpage tego drugiego zespołu.

Myles Kennedy nie skomentował tragicznej śmierci dawnego kolegi. Jego zespół Alter Bridge wystąpi 20 października 2017 roku w Warszawie w klubie Progresja Music Zone. Koncert jest już wyprzedany.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Myles Kennedy Alter Bridge