02.10.2019 11:03

Były perkusista Black Sabbath opublikował nowy utwór

Bill Ward, były perkusista Black Sabbath opublikował nowy solowy utwór. "Arrow" upamiętnia ofiary strzelaniny w Las Vegas.

Bill Ward
foto: kadr z wideo

Bill Ward to pierwszy perkusista Black Sabbath. Po odejściu z zespołu muzyk pozostawał w dość burzliwych stosunkach z kolegami z kapeli. Największym szokiem dla fanów formacji był brak Warda na trasie reaktywowanego składu Black Sabbath w 2011 roku. Ozzy Osbourne zasugerował wówczas, że stan zdrowia perkusisty może nie pozwolić mu zagrać koncertów, co oburzyło muzyka. 

Bill Ward z Black Sabbath z nowym utworem "Arrow"

Niedawno Ward przyznał, że nie czuje już urazy do członków byłego zespołu. Perkusista nie rezygnuje również z muzykowania i kontynuuje swoją solową karierę. Ostatnia płyta muzyka "Accountable Beasts" ukazała się w 2015 roku.

The King's Man
The King's Man
Przeczytaj także "The King's Man" - Ralph Finnes morduje w rytm Black Sabbath. Zobaczcie zwiastun

Tym razem muzyk powrócił z utworem "Arrow", który stworzył z okazji rocznicy strzelaniny w Las Vegas, do której doszło 1 października 2017 roku. W kompozycji usłyszymy również perkusistę Briana Tichy'ego oraz basistę Jamesa LoMenzo.

Bill Ward podkreślił, że utwór ma dla niego szczególne znaczenie i ma nadzieję, że przyniesie on choć odrobinę ukojenia osobom poszkodowanym w tragedii.

"

Wieczorem 1 października 2017 roku odbyła się strzelanina w Las Vegas. Wydajemy z tej okazji piosenkę, która mam nadzieję wesprze wszystkich rannych w tamtym dniu. To rodzaj złożenia hołdu i powiedzenia jak nam przykro, że to wszystko się wydarzyło. "

Zobacz też: Rob Halford wystąpił gościnnie z Black Sabbath [WIDEO] 

Tagi: Rock News Black Sabbath Bill Ward