22.02.2019 15:08

Były perkusista The Cure jest nieuleczalnie chory

Muzyk poinformował swoich fanów, że ma raka i jego stan jest krytyczny.

The Cure
foto: kadr z wideo

Andy Anderson grał w The Cure w latach 1983-1984 roku i pojawił się na 5. studyjnej płycie kapeli zatytułowanej "The Top", jak również na koncertówce "Concert: The Cure Live". Perkusista zaangażował się w projekt The Glove, w którym pojawili się Robert Smith oraz Steven Severin z Siouxsie and the Banshees. Iggy Pop, Glen Matlock z Sex Pistols i Jimmy Pursey z Sham 69 - z takimi muzykami współpracował Andy Anderson.

The Cure wyda nowy album w 2019
The Cure wyda nowy album w 2019
Przeczytaj także The Cure kończy prace nad nową płytą. Premiera albumu w 2019

Były perkusista The Cure jest nieuleczalnie chory

Muzyk poinformował swoich fanów, że niestety lekarze zdiagnozowali u niego nieuleczalnego raka. Perkusista napisał długi wpis na Facebooku zdradzając, że jego stan jest bardzo zły:

"

Cześć, mam nieuleczalnego raka i nie ma już odwrotu, choroba zżera mój organizm od środka, wszystko jest ok, jestem świadomy mojej sytuacji. Nie będę leżeć pod respiratorem, dlatego też wybrałem dziedzica i nie ma mowy, żeby widział mnie, jak staję się warzywem. "

Lekarze zastanawiają się nad opcją chemioterapii i radioterapii. Muzyk poprosił, żeby mu nie współczuć i myśleć mimo wszystko pozytywnie. Andy Anderson podchodzi do swojej choroby jako do kolejnej przeszkody w swoim życiu, z którą trzeba się zmierzyć.

Przeczytajcie całe oświadczenie perkusisty.

andy

Taka informacja musi być szokiem dla fanów muzyka. Liczymy na to, że kolejne wieści od Andersona będą bardziej pozytywne...

The Cure obchodzi 30. rocznicę wydania "Disintegration"

Z okazji 30. rocznicy ukazania się kultowej płyty "Disintegration" The Cure zapowiedział cztery ekskluzywne koncerty w australijskiej operze w Sydney.

Zespół wykona w całości album w pełnym składzie: z wokalistą Robertem Smithem, Simonem Gallupem, Jasonem Cooperem, Rogerem O'Donnellem oraz Reevesem Gabrelsem.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Cure