19.03.2019 14:29

Były wokalista Gorgoroth: Samobójstwo to krótkoterminowe i desperackie rozwiązanie problemu

Gaahl uważa, że samobójstwo jednej osoby wpływa na wielu ludzi i nie jest to najlepsze rozwiązanie problemów.

Gaahl
foto: kadr z wideo

Coraz częściej dochodzi do dyskusji na temat depresji, która doprowadza wiele osób do samobójstw. Szczególnie, gdy w taki sposób odchodzą znane nazwiska, ludzie zaczynają się zastanawiać, dlaczego osoby, które osiągnęły sukces, mają rodziny i mnóstwo fanów, czują się samotnie i odbierają sobie życie. W 2017 roku świat muzyki stracił Chrisa Cornella, jak również samobójstwo popełnił Chester Bennington. Niestety w 2019 dowiedzieliśmy się o kolejnym samobójstwie popełnionym przez znanego muzyka - Keith Flint z The Prodigy zmarł 4 marca 2019. 

Były wokalista Gorgoroth: Samobójstwo to krótkoterminowe i desperackie rozwiązanie problemu

Norweski wokalista Gaahl jest znany z działalności w Gorgoroth w latach 1998–2007. Po rozstaniu się z muzykami, wokalista zaangażował się w takie projekty, jak God Seed, Wardruna, jak również Gaahls Wyrd. Muzyk podczas rozmowy z Metal Wani został zapytany m.in. o temat samobójstw, który powrócił wraz ze śmiercią Keitha Flinta.

Keith Flint z The Prodigy
Keith Flint z The Prodigy
Przeczytaj także Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Keitha Flinta z The Prodigy

Dziennikarka stwierdziła, że niektórzy ludzie postrzegają odebranie sobie życia jako słabość, natomiast na blackmetalowej scenie samobójstwo to pewien przywilej, by samemu decydować o tym, kiedy chcemy umrzeć. Co na ten temat sądzi Gaahl?

"

Wiele osób zmaga się z różnymi problemami. Oczywiście uwielbiam wolność wyboru, ale samobójstwo wpływa na wiele osób dookoła, więc za bardzo mi to nie odpowiada. Jeden z moich dawnych perkusistów, Erik "Grim" Brodreskift odebrał sobie życie. Kilka osób z mojego otoczenia wybrało takie wyjście, ale zazwyczaj jest to krótkoterminowe i desperackie rozwiązanie problemu. "

Muzyk wyznał, że jeden z jego przyjaciół próbował kilka razy popełnić samobójstwo i Gaahl zupełnie tego nie rozumie. Posłuchajcie całego wywiadu z wokalistą:

Temat depresji i samobójstw jest bardzo skomplikowany. Do dyskusji włączył się również Corey Taylor, który krytykuje osoby uważające czyn Chrisa i Chestera za akt tchórzostwa i ucieczkę od kłopotów życiowych. Jest to według niego niesprawiedliwe uproszczenie złożonego problemu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News