Były wokalista Iron Maiden, Blaze Bayley zagra specjalne koncerty z utworami zespołu

Joanna Chojnacka
14.06.2019 15:40
Były wokalista Iron Maiden, Blaze Bayley zagra specjalne koncerty z utworami zespołu Fot. kadr z wideo

W jednym z ostatnich wywiadów Blaze Bayley wyznał, że nie wszyscy wiedzą, że śpiewał kiedyś w Iron Maiden. Muzyk postanowił o tym przypomnieć.

Blaze Bayley ze swojego rockandrollowego zespołu Wolfsbane trafił na przesłuchania do Iron Maiden. W 1993 roku szeregi grupy opuścił Bruce Dickinson, a legenda heavy metalu potrzebowała zastępstwa. Wokalista dostał się do składu i nagrał z zespołem dwie płyty: "The X Factor" oraz "Virtual XI". Ze względu na problemy zdrowotne, Bayley opuścił Iron Maiden w 1999 roku, jednak rok później założył swój własny zespół, z którym koncertuje do dziś.

Iron Maiden: Blaze Bayley zagra koncerty z utworami zespołu

Muzyk udzielił ostatnio wywiadu dla overdrive.ie, w którym zapowiedział, że zagra specjalną trasę koncertową z utworami Iron Maiden. Podkreślił, że tęskni za wykonywaniem tych numerów i że chce uczcić w ten sposób 25-lecie dołączenia do kapeli. 

Przeczytaj także

Zauważyłem, że są ludzie, którzy nie wiedzą, że grałem kiedyś w Iron Maiden. To natchnęło mnie do zrobienia w tym roku czegoś wyjątkowego, dlatego dołączyliśmy do naszego seta kilka nowych piosenek.

Po kilku próbach zauważyłem, że mój głos w tych kompozycjach jest silniejszy niż kiedykolwiek. Mogę zrobić z piosenkami Maidenów więcej, niż kiedy byłem w zespole.

Wspaniale było z nimi pracować i naprawdę wspaniale jest je wykonywać podobnie. Powrót do tego repertuaru jest dla mnie bardzo interesujący, szczególnie dlatego, że mój głos tak bardzo dojrzał.

Muzyk obiecał, że dołoży wszelkich starań, żeby numery trzymały poziom, a fani nie byli zawiedzeni.

Zrobimy to w podobnym stylu, jak kiedyś. Będziemy grać najlepiej, jak potrafimy i miejmy nadzieję, że fani będą się cieszyć z takiej setlisty, nawet jeśli nie mają pojęcia, że grałem w Iron Maiden.

Utwory są nadal bardzo mocne i stanowią ważną część mojego dorobku, więc jest to naprawdę ekscytujące i nie mogę się doczekać, aby wyjść i zagrać je na żywo ponownie.

Zobacz też: Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.