06.12.2019 13:23

Były wokalista Iron Maiden: Prawię umarłem 4 lata temu

Paul Di'Anno, były wokalista Iron Maiden przyznał, że otarł się o śmierć. Muzyk cieszy się, że żyje po poważnej infekcji.

Paul Di'Anno
foto: kadr z wideo

Paul Di'Anno to pierwszy wokalista Iron Maiden, którego można było usłyszeć na studyjnym albumie grupy. Muzyk trafił do zespołu we wczesnych latach jego działalności i zaśpiewał na dwóch pierwszych krążkach formacji. Jego wokal można usłyszeć na "Iron Maiden" z 1980 roku oraz "Killers" wydanej rok później. Niestety muzyk zaczął prowadzić bardzo rozrywkowy tryb życia, a narkotyki i alkohol pogorszyły stan jego strun głosowych. Di'Anno na prośbę Steve'a Harrisa i ówczesnego managera Iron Maiden opuścił kapelę jesienią 1981 roku.

Paul Di'Anno z Iron Maiden: Prawie umarłem

Muzyk mimo wszystko nie opuścił branży i kontynuował solową karierę. Niestety w ostatnich latach przyszło mu walczyć z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2016 roku przeszedł operację usunięcia dużego ropnia z płuc oraz wymagał także wymiany stawu kolanowego w obu nogach w związku z powikłaniami po motocyklowych wypadkach. Przez kontuzję Di'Anno musiał zagrać wiele koncertów w pozycji siedzącej. W wywiadzie dla hiszpańskiego portalu mariskalrock.com, muzyk przyznał, że otarł się o śmierć.

"

4 lata temu niemalże umarłem. Miałem sepsę w Argentynie. Byłem bardzo poważnie chory. (...) ciągle mam infekcję, dlatego moja operacja drugiego kolana nie jest jeszcze możliwa. "

Nico McBrain
Nico McBrain
Przeczytaj także Perkusista Iron Maiden odmówił autografu. Muzyk wyjaśnił dlaczego zignorował prośbę fana

Iron Maiden w Polsce w 2020 roku

Grupa Iron Maiden ze swoim aktualnym wokalistą Brucem Dickinsonem wkrótce powróci na koncert do Polski. Muzycy zagrają 5 lipca 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół odwiedzi nasz kraj w ramach trasy  Legacy Of The Beast. Specjalnymi gośćmi na koncercie gigantów heavy metalu będzie grupa Within Temptation i Lord of the Lost.

Zobacz też: Nowe gatunki pająków zostały nazwane na cześć Iron Maiden, Scorpions czy Def Leppard

Tagi: Rock News Iron Maiden