01.02.2016 19:40

„California Dreamin'” w metalowym wydaniu

Znany hit z lat 60. w mocnej wersji? Posłuchajcie, jak słynny przebój otrzymał nowe życie za sprawą pewnego gitarzysty.

„California Dreamin'” w metalowym wydaniu
foto: kadr z wideo

Zimno, szaro, śnieg po kolana, masz ochotę założyć na siebie jeszcze jedną warstwę ubrania. Ile z nas marzy w długie chłodne dni, by znaleźć się w miejscu, gdzie jest ciepło, długo świeci słońce i nie trzeba otulać się grubymi swetrami. Niby czas działa na naszą korzyść i coraz bliżej do lata, ale oczekiwanie wydaje się wiecznością.

O tym samym marzy YouTuber Leo Moracchioli. Muzyk wybrał się na targi muzyczne NAMM w Kalifornii, gdzie trochę sobie pomuzykował i nagrał klip do przeboju „California Dreamin'”. Kompozycje stworzył John i Michell Phillips, a pierwszy nagrał ją Barry McGuire. Jednak to właśnie wykonanie The Mamas & the Papas z 1965 roku przypadło do gustu szerszej publiczności. Numer zajmuje 89. miejsce w rankingu 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

 Tak więc mamy ciepłą Kalifornię, Moracchioli daje czadu na gitarze z metką - najwidoczniej wypożyczył ją na potrzeby teledysku. Na przemian pojawiają się kadry z pustyni, targów oraz z hotelowego pokoju, gdzie muzyk skacze na łóżku z grzebieniem zamiast mikrofonu. Żyć nie umierać. W tle natomiast wybrzmiewa „California Dreamin'” w metalowej odsłonie i trzeba przyznać, że taka wersja całkiem nieźle się prezentuje.

Posłuchajcie stary przebój w zupełnie innej aranżacji:

Cała historia kończy się tym, że gitarzysta w muzycznej ekstazie zrzuca gitarę ze skał i ją roztrzaskuje. Czyżby wziął on przykład z Hendrixa, który paląc swoje gitary, składał je w ofierze?

Leo Moracchioli słynie z tego, że bierze na warsztat kawałki, które niewiele mają wspólnego z metalem i przerabia je na numery „z pieprzem”. Tym sposobem takie utwory, jak „Pocker Face” Lady Gagi, „Like A Virgin” Madonny czy „Chandelier” Sii nabrały zupełnie innego wymiaru. Nie mówiąc już o Bee Gees, Adele czy Gorillaz w wersji nie do poznania. Z tym człowiekiem nie sposób jest się nudzić.

Jak Wam się podoba „California Dreamin'” w metalowej aranżacji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Leo Moracchioli