21.12.2018 09:34

Cannibal Corpse skomentował aresztowanie gitarzysty. Czy zespół odwoła trasę?

Gitarzysta Cannibal Corpse niedawno wyszedł z aresztu. Jakie plany ma zespół na 2019 rok?

Cannibal Corpse
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W połowie grudnia 2018 roku fani Cannibal Corpse dowiedzieli się o dziwnym zajściu, do którego doszło 10 grudnia 2018. Wtedy też wybuchł pożar w domu gitarzysty kapeli, Pata O'Briena w Northdale na Florydzie. Gdy strażacy walczyli z ogniem, policja otrzymała zgłoszenie, że muzyk włamał się do domu sąsiadki i zachowywał się agresywnie, a nawet groził jednemu z funkcjonariuszy nożem. W konsekwencji muzyk Cannibal Corpse został aresztowany za włamanie i napaść na funkcjonariuszy.

Cannibal Corpse wydał oświadczenie w sprawie gitarzysty

Fani postanowili pomóc gitarzyście i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na kaucję dla muzyka. Po wpłacie 50 tysięcy dolarów gitarzysta Cannibal Corpse wyszedł z więzienia po tygodniu. Jednak to zapewne nie koniec jego problemów, bo na jaw wyszło, że artysta trzymał w domu 50 strzelb, 10 karabinów, 20 pistoletów i tysiące sztuk amunicji.

Co w takiej sytuacji dalej z Cannibal Corpse? Wielbiciele grupy na pewno zastanawiają się, czy koncerty grupy odbędą się bez przeszkód i czy zobaczą na scenie Pata O'Briena. Zespół postanowił wydać oświadczenie uspokajając swoich fanów:

"

Chcemy jak najlepiej dla naszego brata i współpracownika, Pata. Podczas gdy nie możemy podać więcej informacji na temat incydentu chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, że Pat otrzymuje pomoc, której potrzebuje i jest wdzięczny za wsparcie fanów Cannibal Corpse z całego świata. "

Zespół zdradził, że gitarzysta obecnie przebywa z rodziną oraz przyjaciółki. Jednocześnie kapela wyznała, że fani nie muszą się martwić o zaplanowane koncerty:

"

Dla tych wszystkich, którzy mają wątpliwości - zaplanowana trasa Cannibal Corpse odbędzie się i zagramy wszystkie koncerty. "

Przeczytajcie cały wpis Cannibal Corpse:

Pierwszy zaplanowany koncert Cannibal Corpse odbędzie się 17 litego 2019 w San Antonio w stanie Teksas. Na razie trasa kończy się na czerwcowym występie w Holandii.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Cannibal Corpse