Cannibal Corpse wznowiony na winylach

Jakub Gańko
12.02.2016 12:55
Cannibal Corpse wznowiony na winylach Fot. metalblade.com

Klasyczne albumy deathmetalowców z Buffalo doczekają się efektownych reedycji. Zobaczcie, które płyty trafią na czarne krążki.

Grupa Paula Mazurkiewicza może sobie pozwolić na wyjątkowe traktowanie swoich oddanych fanów. Sprzedawszy ponad 2 miliony płyt na całym świecie, plasuje się na czele najpopularniejszych kapel z kręgu death metalu. Może więc też liczyć na wsparcie wytwórni, która nie ma nic przeciwko efektownym wznowieniom.

I tak na przykład w 2013 roku na rynek trafiło szczególne wydawnictwo „Dead Human Collection: 25 Years of Death Metal”, w którego skład weszło 12 CD zespołu ze szczególnie przygotowanymi replikami grafik użytych na okładkach. Jak wszyscy doskonale wiemy, w przypadku Cannibal Corpse obrazy te pełnią szczególną rolę, mamy więc dobrą wiadomość. Za sprawą nowych winylowych reedycji będziemy mogli je podziwiać w większym formacie.

Wytwórnia Metal Blade wyda ponownie na czarnym nośniku pierwsze pięć albumów grupy: od „Eaten Back to Life”, przez „Butchered at Birth” i „Tomb of the Mutilated”, aż po „The Bleeding” i „Vile”. Do każdego wydawnictwa dołączony będzie dwustronny plakat. Premiera nowych wydań przewidywana jest na 25 marca 2016 roku. Cena: 22 dolary za sztukę. Za 100 dolarów możemy zamówić zestaw wszystkich pięciu czarnych krążków.

cannibalcorpse_vinyl Fot. foto: metalblade.com

Oto jak będą się prezentować poszczególne albumy:

Nakład wszystkich wydawnictw jest ograniczony, warto więc złożyć od razu zamówienie przedpremierowe. Ortodoksyjni fani mogą być jednak nieco niepocieszeni. Jak ukazują powyższe wizualizacje, płyty z udziałem Chrisa Barnesa będą miały zmienioną oprawę graficzną z użyciem późniejszego logo zespołu, pisanego nieco innym fontem. Grupa musiała je zmienić, ponieważ prawa do oryginalnej wersji zachował poprzedni wokalista. Pozostaje się cieszyć, że przynajmniej nie będą to ocenzurowane wersje okładek.

Ostatnim premierowym materiałem Cannibal Corpse pozostaje „A Skeletal Domain” z września 2014 roku. Krążek zebrał pozytywne recenzje i został ciepło przyjęty przez fanów - zadebiutował na liście sprzedaży Billboardu na 32. miejscu. Promował go teledysk do utworu „Kill or Become”.

Planujecie kupno winyli Cannibal Corpse?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.