Carlos Santana zasłabł podczas koncertu. Zabrała go karetka i otrzymał "poważną pomoc medyczną"

06.07.2022 10:39
Carlos Santana zasłabł podczas koncertu. Zabrała go karetka i otrzymał "poważną pomoc medyczną" Fot. GGNY/Broadimage/Broad Image/East News

Legendarny muzyk przeżył mocne załamanie zdrowia podczas koncertu w Clarkston, w stanie Michigan. Na szczęście szybko otrzymał pomoc medyczną.

Carlos Santana zasłabł podczas niedawnego koncertu

Carlos Santana upadł podczas koncertu we wtorek 5 lipca 2022 roku. Legendarny gitarzysta miał problem z wysoką temperaturą i po około 40 minutach imprezy nagle przestał grać i się przewrócił na scenie w Pine Knob Music Theatre. Obsługa wyłączyła światła, a muzykowi pomocy zaczęli udzielać ratownicy medyczni.

Polecamy

Po kilku minutach jeden z członków ekipy technicznej Santany wyszedł na scenę i poinformował zebranych fanów o stanie zdrowia muzyka:

Panie i panowie, jak widzicie, mieliśmy pewien problem natury medycznej. Podzielmy się swoimi modlitwami. Tego teraz potrzebujemy. Wyślijcie swoją miłość do tego człowieka.

Jak podaje Variety, Santana machał jednak ręką do fanów, kiedy był zabierany na backstage. Niedługo potem w mediach społecznościowych i mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie rzecznika prasowego gitarzysty:

Carlos Santana miał problem z odwodnieniem i dostał udaru z powodu wysokich temperatur. Niedługo potem został przewieziony do lokalnego szpitala na obserwację, gdzie udzielono mu również pomocy medycznej. Obecnie muzyk jest w dobrym stanie, co potwierdził jego menadżer Michael Vrionis.

Polecamy

Na szczęście niedługo później głos zabrał sam Carlos Santana, który poinformował, że czuje się już lepiej i podziękował za modlitwy:

Dziękuję Wam za wasze ważne modlitwy. Teraz po prostu luzuje. Zapomniałem jeść i pić, więc nie miałem energii i zasłabłem. Wysyłam wam cudy i błogosławieństwa.

Carlos Santana promuje obecnie swój najnowszy album (z października 2021 roku) o tytule "Blessings And Miracles". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.