03.09.2019 12:29

Castle Party Festival 2020: Pierwsze potwierdzone zespoły na imprezie

Organizatorzy Castle Party Festival 2020 ogłosili pierwszych artystów, którzy pojawią się na imprezie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-12 lipca 2020.

Castle Party
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki dedykowanych fanom gotyckiego rocka. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1994 roku, a w imprezie wzięło udział około 300 osób. Obecnie frekwencja jest o wiele większa, a na wydarzenie przyjeżdżają fani z całego świata. Ważną częścią festiwalu jest możliwość podkreślenia swojej przynależności do subkultury poprzez niecodzienne stroje i wymyślne makijaże uczestników. 

Castle Party Festival 2020. Kto zagra?

Przez lata podczas festiwalu przewinęły się dziesiątki świetnych muzyków światowego formatu. W ostatnich latach na scenie Castle Party mogliśmy usłyszeć między innymi grupę Samael, Shining, Furię, XIII Stoleti, The 69 Eyes czy Paradise Lost i Wardrunę.

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module i Solar Fake zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

W 2020 roku impreza powróci do bolkowskiego zamku. Pierwszymi oficjalnie potwierdzonymi zespołami, które zagrają na przyszłorocznym festiwalu są: Artrosis, Black Tundra, Das Moon, Decadent Fun Club, Hocico, Hell:Sector, Inkubus Sukkubus, Kælan Mikla, Kollaps, Krzywdy, Lebanon Hanover, Massive Ego, Nosferatu, Rosk, She Past Away oraz Vlad In Tears.

Castle Party Festival 2020. Bilety

Organizatorzy nie podali jeszcze informacji na temat wejściówek na imprezę. Wiemy jednak, że kolejne Castle Party odbędzie się w dniach 9-12 lipca 2020 roku na terenie Zamku w Bolkowie. 

Zobacz też: Ile kosztuje pobyt na festiwalu muzycznym? Sprawdzili to eksperci

Tagi: Koncerty Castle Party