22.03.2017 09:23

Cavalera Conspiracy: Czwarty album będzie naszym najlepszym

Bracia Max i Igor Cavalera uchylili rąbka tajemnicy w kwestii następcy płyty „Pandemonium” z 2014 roku. Kiedy możemy się go spodziewać?

Cavalera Conspiracy: Czwarty album będzie naszym najlepszym
foto: kadr z wideo

Max Cavalera wraz ze swoim bratem byli w ostatnim czasie skupieni na wspominaniu przeszłości. Metalowe rodzeństwo dosłownie wróciło do korzeni, ogrywając na specjalnej trasie najsłynniejszy album Sepultury, kultowy „Roots” z 1996 roku. W ramach koncertowych wspominek zawitali nawet do warszawskiej Progresji.

Nie oznacza to jednak wcale, że bracia zapomnieli o swoim wspólnym projekcie, Cavalera Conspiracy. Choć ostatni studyjny album zespołu, „Pandemonium”, ukazał się w 2014 roku, wszystko wskazuje na to, że jego następca jest już na horyzoncie i usłyszymy go już wkrótce. A jak zdradził Max Cavalera, będzie to istna metalowa bestia.

Wokalista zdradził, że materiał powstaje dosłownie w tej chwili:

"

Cavalera Conspiracy poświęca ten rok pracy nad nowym albumem, który zapowiada się wspaniale. Niestety nie mogę Wam zdradzić zbyt wiele szczegółów, ponieważ to wciąż... Większość tego materiału rodzi się właśnie teraz. Pracuję nad riffami i podsyłam pomysły Igorowi. Ale to będzie prawdziwa bestia. "

Czy powrót do kawałków z „Roots” i doświadczenie na nowo koncertowej energii takich numerów jak „Roots Bloody Roots” czy „Lookaway” odbije się na nowych kompozycjach? Nie jest to wcale wykluczone, zważywszy na bardzo poważne deklaracje Maxa odnośnie jakości nadchodzącego materiału. Jego zdaniem nowe wydawnictwo pobije wszystkie poprzednie wydane pod tym szyldem.

"

To będzie już nasz czwarty krążek. Będziemy starali się, żeby był najlepszym ze wszystkich, ze wszystkiego, co dotąd zrobiliśmy. Spróbujemy mieć teraz czyste konto z całym zespołem i spłodzić po prostu niesamowity album, który da Wam prosto w twarz. "

Jaki by się ten nowy materiał ostatecznie nie okazał, z pewnością Cavalera Conspiracy nie uniknie porównań do Sepultury. Dawna kapela braci Cavalera wydała w 2017 roku album „Machine Messiah” promowany singlami „I am the Enemy” oraz „Phantom Self”. Grupa wydała również box „The Roadrunner Albums 1985-1996” dokumentujący jej cały dorobek z Maxem Cavalerą.

Pełny wywiad z Cavalera Conspiracy obejrzycie poniżej:

Który album Cavalera Conspiracy jest Twoim ulubionym?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Cavalera Conspiracy