08.10.2015 11:17

CeZik wyśpiewał dzieje polskiego bigbitu

O tym YouTuberze już dawno nie było słychać. Tymczasem CeZik w ukryciu przygotowywał coś dla fanów polskiego rock’n’rolla z lat 1962-65 zwanego u nas bigbitem!

CeZik wyśpiewał dzieje polskiego bigbitu
foto: kadr z wideo

Macie ochotę zagłębić się w początki polskiego rocka? Popularny polski YouTuber postanowił przybliżyć je Wam w sposób, jaki lubi najbardziej. W klipie możemy zobaczyć nie jednego śpiewającego CeZika, ale czasem i ośmiu naraz!

Czesław Niemen, Karin Stanek, Kasia Sobczyk czy Wojciech Korda – to między innymi oni zapoczątkowali falę rock’n’rolla w naszym kraju. Jeśli nigdy nie interesowaliście się w historią polskiej muzyki lat 60. XX wieku, możecie to narobić w naprawdę przyjemny sposób.

Jak autor filmu zapowiada swoje dzieło?

"

Szajka CeZika bada narodziny mocnego uderzenia, kiedy w kraju dominowały dwa kolory: czerwony i niebieski.... a może jeszcze jakiś? Przekonajcie się sami, kto zwycięży barwny bój muzyczny! "

Musimy Was jeszcze zachęcać? :)

To nie pierwszy raz, kiedy CeZik postanowił wziąć na warsztat polskie rockowe kawałki.

Nigdy nie jest jednak zwyczajnie. Muzyk jest m.in. autorem kompilacji zgoła odmiennych utworów - „Odchodząc” Republiki z... „Lonely Day” System Of A Down. CeZik po prostu odnalazł w nich wspólne elementy, postanowił więc je połączyć wcielając się w teledysku w role Grzegorza Ciechowskiego i Darona Malakiana... Dla chcącego nic trudnego, jak się okazuje.

Chcecie więcej? CeZik oddał hołd jeszcze jednemu polskiemu rockowemu utworowi. Tym razem postawił na Hey i numer „[sic!]”. Nie jest to jednak zwykły cover, jak na nietuzinkowego autora przystało. Artysta tworząc akompaniament na sprzętach kuchennych. Wyjątkiem jest tu odkurzacz...

Lubicie CeZika?

Magda Słomka
Tagi: Duperele