Cedric Bixler-Zavala zapowiedział powrót The Mars Volta

Maciej Koprowicz
12.02.2018 12:42
Cedric Bixler-Zavala zapowiedział powrót The Mars Volta Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Wokalista na swoim Twitterze zasugerował fanom, że The Mars Volta może powrócić już wkrótce.

The Mars Volta był jednym z najważniejszych zespołów rockowych pierwszej dekady XXI wieku. Powstał w 2001 z inicjatywy dwóch muzyków posthardcore’owego At The Drive-In, gitarzysty Omara Rodrigueza-Lopeza i wokalisty Cedrica Bixlera-Zavali.

Zespół popularnością znacznie przebił macierzysty At The Drive-In. Wykonywał bardzo oryginalną i eksperymentalną formę rocka psychodelicznego i progresywnego, z elementami hardcore’a, punka, metalu, a nawet jazzu. The Mars Volta charakteryzowały także enigmatyczne teksty oraz surrealistyczna oprawa graficzna płyt, przesiąknięte mistyczną symboliką.

Grupa sławę zdobyła już debiutanckim albumem, „De-Loused In The Comatorium” z 2003. Nagrała 6 albumów studyjnych – ostatni, „Noctourniquet” ukazał się w 2012. Rok później zespół zawiesił działalność, a Rodriguez-Lopez i Bixler-Zavala reaktywowali At The Drive-In, który w 2017 wydał album „in•ter a•li•a”.

Wielu fanów The Mars Volta marzy jednak o tym, by Omar i Cedric znów wrócili do tej odsłony swojej muzycznej działalności. Niejaki NUGS na Twitterze napisał:

Nie sądzę, że jakiś zespół może przebić The Mars Volta. Kurde. Za każdym razem, kiedy ich słucham (czyli często), po prostu… zwalają mnie z nóg.

Cedric odpowiedział na tą bardzo pozytywną opinię, dodając, że zespół niedługo powróci:

Cholera. Chciałbym być choć w połowie tak bardzo wierzyć w siebie! Dzięki za miłe słowa. Wrócimy wkrótce.

Oczywiście taka sugestia wywołała burzę wśród fanów. Bixler-Zavala sprostował, że The Mars Volta wróci, ale nie tak szybko, jak chcieliby fani. Na razie muzyk jest zajęty z At The Drive-In.

Doceniam to, jak zaciekle rozprzestrzenia się każda wzmianka o Volcie, ale trochę potrwa, zanim ten statek wyruszy. Wciąż mam dużo do roboty z moją rodziną At The Drive-In. Wszystko, co zrobiłem to pochwaliłem entuzjazm fana, a ze zwykłej wzmianki o Volta zrobiła się afera.

Na razie nie ma zatem żadnych konkretów na temat powrotu The Mars Volta, ale i tak wspaniałą wiadomością dla jego fanów jest potwierdzenie przez Cedrika, że ten rozdział nie jest jeszcze zamknięty. Trzymamy kciuki!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.