12.02.2018 12:42

Cedric Bixler-Zavala zapowiedział powrót The Mars Volta

Wokalista na swoim Twitterze zasugerował fanom, że The Mars Volta może powrócić już wkrótce.

Cedric Bixler-Zavala zapowiedział powrót The Mars Volta
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

The Mars Volta był jednym z najważniejszych zespołów rockowych pierwszej dekady XXI wieku. Powstał w 2001 z inicjatywy dwóch muzyków posthardcore’owego At The Drive-In, gitarzysty Omara Rodrigueza-Lopeza i wokalisty Cedrica Bixlera-Zavali.

Zespół popularnością znacznie przebił macierzysty At The Drive-In. Wykonywał bardzo oryginalną i eksperymentalną formę rocka psychodelicznego i progresywnego, z elementami hardcore’a, punka, metalu, a nawet jazzu. The Mars Volta charakteryzowały także enigmatyczne teksty oraz surrealistyczna oprawa graficzna płyt, przesiąknięte mistyczną symboliką.

Grupa sławę zdobyła już debiutanckim albumem, „De-Loused In The Comatorium” z 2003. Nagrała 6 albumów studyjnych – ostatni, „Noctourniquet” ukazał się w 2012. Rok później zespół zawiesił działalność, a Rodriguez-Lopez i Bixler-Zavala reaktywowali At The Drive-In, który w 2017 wydał album „in•ter a•li•a”.

Wielu fanów The Mars Volta marzy jednak o tym, by Omar i Cedric znów wrócili do tej odsłony swojej muzycznej działalności. Niejaki NUGS na Twitterze napisał:

"

Nie sądzę, że jakiś zespół może przebić The Mars Volta. Kurde. Za każdym razem, kiedy ich słucham (czyli często), po prostu… zwalają mnie z nóg. "

Cedric odpowiedział na tą bardzo pozytywną opinię, dodając, że zespół niedługo powróci:

"

Cholera. Chciałbym być choć w połowie tak bardzo wierzyć w siebie! Dzięki za miłe słowa. Wrócimy wkrótce. "

Oczywiście taka sugestia wywołała burzę wśród fanów. Bixler-Zavala sprostował, że The Mars Volta wróci, ale nie tak szybko, jak chcieliby fani. Na razie muzyk jest zajęty z At The Drive-In.

"

Doceniam to, jak zaciekle rozprzestrzenia się każda wzmianka o Volcie, ale trochę potrwa, zanim ten statek wyruszy. Wciąż mam dużo do roboty z moją rodziną At The Drive-In. Wszystko, co zrobiłem to pochwaliłem entuzjazm fana, a ze zwykłej wzmianki o Volta zrobiła się afera. "

Na razie nie ma zatem żadnych konkretów na temat powrotu The Mars Volta, ale i tak wspaniałą wiadomością dla jego fanów jest potwierdzenie przez Cedrika, że ten rozdział nie jest jeszcze zamknięty. Trzymamy kciuki!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Mars Volta At The Drive-In