13.11.2018 15:37

Cenzorzy wycięli homoseksualne sceny "Bohemian Rhapsody", bo były zbyt kontrowersyjne?

W Malezji ocenzurowano aż 24 minuty z filmu "Bohemian Rhapsody"? Wszystko przez krajowe przepisy dotyczące homoseksualizmu - twierdzą widzowie.

Rami Malek - Bohemian Rhapsody
foto: materiały prasowe

Najnowszy film o biografii grupy Queen "Bohemian Rhapsody", cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak widzowie w Malezji zasugerowali w mediach społecznościowych, że obejrzeli znacznie okrojony materiał, pozbawiony niektórych scen.

Cenzorzy wycięli ponad 20 min "Bohemian Rhapsody"?

W wyciętym materiale miała znaleźć się między innymi rozmowa Freddiego z Mary Austin na temat biseksualizmu muzyka. Malezyjscy kinomani ponoć nie zobaczyli na ekranach kin także fragmentów klipu "I Want To Break Free", w którym wokalista Queen przebiera się za kobietę. Łącznie produkcja miała zostać pozbawiona aż 24 minut materiału. Wszystkie rzekomo usunięte sceny zawierały wątek homoseksualny. Zgodnie z prawem obowiązującym w Malezji, związki jednopłciowe wśród mężczyzn są tam karalne, dlatego plotka zdawała się być wiarygodna.

Dystrybutorzy dementują

Do rzekomej cenzury w malezyjskich kinach odnieśli się szybko tamtejsi dystrybutorzy. Największa sieć kin w Malezji, Golden Screen Cinemas, opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że czas trwania "Bohemian Rhapsody" w ich kraju wynosi 131 minut, czyli o trzy mniej niż za granicą. Podkreśliła, że żadna cenzura nie miała miejsca

"Bohemian Rhapsody" bije rekordy popularności

Również Polacy tłumnie odwiedzają kina i chętnie oglądają na ekranach historie grupy Queen. "Bohemian Rhapsody" w polskim box office wyprzedził nawet budzący liczne kontrowersje film "Kler". Już na początku listopada 2018 roku produkcja zarobiła ponad 145 milionów dolarów przy ponad 50 milionowym budżecie. Film w reżyserii Bryana Singera trafił do kin 24 października 2018 roku, w Polsce miał premierę nieco później - 2 listopada i od tamtej pory zebrał wiele pozytywnych recenzji. Co więcej, widzowie zgodnie stwierdzili, że odtwórca roli Freddiego, Rami Malek zasługuje na Oscara.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Queen Bohemian Rhapsody Freddie Mercury