31.08.2017 11:57

Cersei z „Gry o tron” jako czarownica-dresiara w teledysku Kasabiana

Chociaż Lena Headey w „Grze o tron” wolała raczej pozbawiać ludzi życia, niż im je przywracać, w nowym klipie Kasabiana do utworu „III Ray (The King)” wskrzesza z martwych angielskiego króla.

Cersei z „Gry o tron” jako czarownica-dresiara w teledysku Kasabiana
foto: kadr z wideo

Angielska aktorka Lena Headey znana jest z takich filmów, jak „Nieustraszeni bracia Grimm”, „Dredd” i „300: Początek imperium” oraz serialu „Terminator: Kroniki Sary Connor”, ale wielką sławę na całym świecie zyskała rolą Cersei Lannister z serialowej adaptacji serii książkowej George’a R.R. Martina, „Gra o tron”. Gra okrutną i bezwględną królową, która bez skrupułów zwalcza przeciwników politycznych. Tym razem zamieniła kosztowne szaty na typowo angielski dres, ale nadal zadaje się z koronowanymi głowami.

W nowym teledysku zespołu Kasabian do kawałka „Ill Ray (The King)” Lena Headey wcieliła się we współczesną czarownicę. Dzięki czarnej magii udaje jej się przywrócić do życia króla Anglii Ryszarda III Yorka, który w 1485 poległ w Wojnie Dwóch Róż. Osławiony przez Williama Szekspira władca początkowo z trudnościami odnajduje się w XXI wieku, ale kiedy Lena zabiera go do pubu, tam czuje się już jak w domu… Sprawdźcie, jak skończyła się ta zabawna podróż w czasie angielskiego króla:

Utwór „Ill Ray (The King)” pochodzi z szóstego albumu studyjnego Kasabiana. „For Crying Out Loud” ukazał się 27 kwietnia 2017 i promowany był utworami „You’re In Love In A Psycho” i „Comeback Kid”. Jeśli chodzi o najsłynniejszą rolę Leny Headey, to właśnie zakończył się siódmy sezon „Gry o tron”. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Kasabian Seriale Gra o tron