24.06.2015 08:07

Chad Kroeger będzie operowany

Kanadyjski zespół ze względu na problemy zdrowotne wokalisty został zmuszony do odwołania wszystkich pozostałych koncertów w Ameryce Północnej. Co dolega muzykowi i jak się czuje?

Chad Kroeger będzie operowany
foto: VIPix / Splash News/East News

Chad Kroeger zaczął mieć kłopoty z głosem. Lekarze zdiagnozowali u niego torbiel na krtani, która musi zostać usunięta operacyjnie. Muzycy Nickelback, Ryan Peake i Mike Kroeger, nakręcili krótki film, w którym wyjaśniają fanom sytuację i przepraszają za konieczność zrezygnowania z reszty amerykańskiej trasy.

Również sam wokalista nakreślił okoliczności i wyraził żal, że nie może teraz stać na scenie:

"

Przepraszam, że muszę przeszkodzić w letniej imprezie, zdecydowanie nie jestem zachwycony perspektywą milczenia przez kolejne tygodnie, kiedy mógłbym dla was grać. Polegam teraz na swoim lekarzu i jego zespole, którzy pomagają mojemu głosowi wrócić do dobrej formy tak szybko, jak to tylko możliwe. "

Krtań i struny głosowe Chada Kroegera będą operowane za ok. trzy tygodnie, do tego czasu musi dać im odpocząć. Specjaliści zwiastują, że wokalista wróci do pełni wokalnych sił na jesieni 2015 roku, czyli w sam raz na europejską trasę, która obejmie również występ grupy w Polsce. Nickelback ma wrócić po przerwie na scenę 30 września w Finlandii.

Życzymy wokaliście szybkiego odzyskania głosu, choć są pewnie tacy, którzy woleliby, żeby do tego nie doszło, np. policja z Queensland oraz Craig Mandell.

Z nieco innym problemem, który również wpłynął na plany koncertowe, zmaga się obecnie Dave Grohl. Wokalista Foo Fighters w trakcie koncertu w Szwecji spadł ze sceny, przez co złamał nogę. Cieszymy się jednak, że Lemmy wrócił do zdrowia, podobnie jak Bruce Dickinson.

Czy czekacie na szybki powrót Chada z w pełni sprawnym gardłem?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Nickelback