19.02.2019 15:00

Chad Kroeger próbuje być śmieszny: "Despacito"? Nie znam rosyjskiego!

Muzycy Nickelback przesłuchali słynne piosenki i ocenili, czy utwory dobrze bujają. Jak ocenili kawałki Metalliki czy ABBY?

Nickelback
foto: kadr z wideo

Czy już na samą myśl o Nickelback zaczynacie się uśmiechać, bo przecież kto traktowałby poważnie taką kapelę? Niektórym jednak zrzedły miny, gdy okazało się, że Nickelback grający cover Metalliki brzmi naprawdę dobrze.

Chad Kroeger skomentował utwór "Despacito"

Czy zespół jamowałby przy takich dźwiękach? O to zapytano muzyków Nickelback w ramach cyklu filmów "Jam or Not". Chad Kroeger zinterpretował to pytanie w następujący sposób - czy dane utwory będziesz głośno słuchać w środku w nocy razem ze znajomymi, z którymi już trochę popiłeś.

Nickelback
Nickelback
Przeczytaj także Koncert Nickelback bez perkusisty. Zobacz nagranie z 1997 roku

W teście wziął również udział gitarzysta Ryan Peake, który razem z Chadem wysłuchał m.in. "Malibu" Miley Cyrus, "Moth Into Flame" Metalliki, "Something Just Like This" The Chainsmokers & Coldplay, "Take a Chance on Me" ABBY czy słynne już "Despacito". Chad Kroeger najwidoczniej chciał być śmieszny i po przesłuchaniu hiszpańskiego hitu stwierdził, że nie zna rosyjskiego... no tak, bardzo śmieszne.

Czy zatem kogoś dziwi, że Nickelback ma tak wielu hejterów? Za co ludzie nienawidzą Nickelback? Doktorantka z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii doszła do wniosku, że wiąże się to z tym, iż Nickelback postrzegany jest jako nieszczery i brak mu tożsamości. Muzycy początkowo mocno przejmowali się wszelkimi opiniami, ale z biegiem czasu przestali o tym myśleć. Basista grupy wyznał, że najwyraźniej Nickelback robi dobrą robotę, skoro ludzie tak mocno nienawidzą zespołu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nickelback