26.05.2015 12:02

Chad Smith gra z dziećmi „Can't Stop”

Perkusista Red Hot Chili Peppers, to wielki facet, który ma równie ogromne serce. Otrzymał on nagrodę „Livin' the Dream” i zebrał pokaźną sumę pieniędzy na cele charytatywne wykonując z młodymi muzykami „Can't Stop”. 

Chad Smith gra z dziećmi „Can't Stop”
foto: Owen Sweeney / Rex Features/EAST NEWS

Little Kids Rock to największy program muzyczny realizowany w amerykańskich szkołach publicznych, pozwalający dzieciom uczyć się gry na instrumentach. W jego ramach zorganizowano wydarzenie o nazwie „Family Jam”, do którego w udziale zaproszony został Chad Smith. Udało się zebrać 85 tys. dolarów, które pomogą zapewnić muzyczną edukację uczniom. Perkusista Red Hot Chili Peppers zagrał z dziećmi hit swojego zespołu z płyty „By The Way”.

Nagranie można zobaczyć również z innej perspektywy - kamery umieszczonej tuż za zestawem perkusyjnym muzyka.

Chad Smith jest prawdziwym filantropem o złotym sercu. Już wcześniej wspomógł Little Kids Rock. Jego perkusyjna bitwa z Willem Ferrellem w programie Jimmy'ego Fallona miała zapewnić finansowe wsparcie dla organizacji, ale również dla innej - Cancer for College, która przyznaje stypendia chorym na raka uczniom.

Tak o swojej chęci pomocy mówi Chad Smith:

"

Muzyka zawsze była w centrum mojego życia. To fajne sprawa, że znajduję się teraz w pozycji pozwalającej mi na zrewanżowanie się temu uczuciu. Dziękuję Little Kids Rock za zbudowanie tak niesamowitej organizacji. Ważne jest, aby utrzymać edukację muzyczną przy życiu i przekazać zasoby pieniężne na kolejne generacje muzyków. Kto wie, może te dzieciaki będą w przyszłości następnymi Red Hot Chili Peppers? "

Impreza odbyła się przed siedzibą Facebooka w Menlo Park w Kalifornii. Nagroda „Livin' the Dream”, którą otrzymał Smith, została stworzona dla uczczenia pamięci po Josefie Desimone'ie, jednym z szefów firmy, który zginął w wypadku motocyklowym w 2013 roku.  

Oprócz wspierania Little Kids Rock i Cancer for College, perkusista Red Hot Chili Peppers wziął udział w 2014 roku w zorganizowanym w Białym Domu talent show. Jego celem było zwiększenie świadomości edukowania w zakresie sztuki.

Również Anthony Kiedis bierze udział w kampaniach społecznych. Wokalista Red Hotów zaangażował się w walkę przeciwko złemu traktowaniu niedźwiedzi razem z m.in. Ozzym Osbournem, który także pomaga małym grajkom. Książę Ciemności przekazał pieniądze na rzecz Louisville Leopard Percussionists, po tym jak ci wykonali cover jego „Crazy Train”.

Jak Wam się podoba wykonanie „Can't Stop” przez młodych muzyków?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Chad Smith