17.07.2015 09:48

Chad Smith zagrał z Foo Fighters

Perkusista Red Hot Chili Peppers dołączył do zespołu Dave'a Grohla podczas koncertu w Nowym Jorku. Zobaczcie, jak razem wykonali piosenkę Roda Stewarta i The Faces!

Chad Smith zagrał z Foo Fighters
foto: Kennysun, CC-BY-SA-3.0; Kevin Mazur/ Facebook.com/ Foo Fighters

Wszystko miało miejsce w kompleksie Citi Field w Queens w Nowym Jorku. Foo Fighters, po skończonym koncercie, dał się namówić na zagranie kilku bisów. Muzycy zwykle tego nie robią, ale okazało się, że tym razem mają dla fanów coś specjalnego.  

Niespodzianką był Chad Smith z Red Hot Chili Peppers. Perkusista wykonał z Foo Fighters cover „Stay with Me” popularnego kiedyś zespołu The Faces. Co ciekawe, Taylor Hawkins w tym czasie złapał za mikrofon!

W oryginale ta piosenka brzmi zupełnie inaczej. Zobaczcie wideo i przekonajcie się sami!

O tym, że perkusista Red Hot Chili Peppers pojawi się na scenie, Dave Grohl poinformował podczas muzycznego intro. Razem z Taylorem Hawkinsem zdradzili, że przyjaźnią się z muzykiem od lat.

Chad Smith zagrał z Foo Fighters po raz pierwszy. Perkusista był bardzo zadowolony z tej krótkiej, spontanicznej współpracy. Jak sam mówi, miał z tego sporo zabawy.

Poza „Stay with Me” Foo Fighters podczas koncertu w Queens w Nowym Jorku zagrał też inne covery. Zgromadzona w Citi Field publiczność mogła usłyszeć też między innymi takie kawałki, jak „Under Pressure” Queen i Davida Bowie, czy „Next To Me” The Police.

Jak Wam się podoba wspólny występ Chada Smitha i Foo Fighters?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Chad Smith Red Hot Chili Peppers Foo Fighters