07.11.2017 14:23

Charytatywny koncert Metalliki będzie transmitowany. Gdzie i kiedy można go obejrzeć?

Metallica zagra wyjątkowy koncert na rzecz walki ze skutkami pożarów w Kalifornii. Będzie można go zobaczyć w internecie.

Charytatywny koncert Metalliki będzie transmitowany. Gdzie i kiedy można go obejrzeć?
foto: Invision/Amy Harris/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

W październiku 2017 północną część Kalifornii nawiedziły niszczycielskie pożary. Szalejący ogień zniszczył ponad 6 tysięcy budynków oraz przyniósł śmierć ponad 40 osób. To najtragiczniejsze pożary w całej historii stanu.

Pochodząca z kalifornijskiego Bay Area Metallica poczuła się w obowiązku wesprzeć swoich ziomków, pokrzywdzonych działaniem natury. 9 listopada 2017 zespół zagra w AT&T Park w San Francisco charytatywny koncert pod hasłem „Band Together Bay Area”. Obok Metalliki wystąpią także G-Eazy, Dave Matthews i Tim Reynolds, Rancid, Dead & Company oraz Raphael Saadiq. Dochód przekazany zostanie na walkę ze skutkami pożarów.

Zespół Jamesa Hetfielda umożliwi obejrzenie tego wydarzenia na żywo fanom na całym świecie. Występ transmitowany będzie za pośrednictwem oficjalnych profili Metalliki na Facebooku i YouTube. Amerykanie będą mogli obejrzeć transmisję także na Twitterze.

Gdzie oglądać charytatywny koncert Metalliki? 

Koncert rozpocznie się 9 listopada 2017 o 18:00 lokalnego czasu, czyli w nocy 10 listopada o 3:00 polskiego czasu.

Metallica w Polsce 2018

Tym, którym marzy się oglądanie zespołu na żywo przypominamy, że jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica Koncerty