Chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej? Według naukowców musisz często chodzić na koncerty

Aleksandra Degórska
28.03.2018 12:55
Koncert rockowy|undefined Fot. shutterstock.com

To kiedy wybieracie się na kolejny występ ulubionej kapeli? Jeżeli chcecie żyć wiecznie, to musicie często skakać pod sceną.

Dlaczego chodzimy na koncerty? Żeby posłuchać ulubionych piosenek na żywo, zobaczyć muzyków, jak również się wyżyć. Powodów jest naprawdę sporo, ale czy kogoś zdziwi, że chodzenie na koncerty uszczęśliwia?

Chyba każdy stały bywalec koncertowych obiektów na własnej skórze przekonuje się o tym, że naukowcy mają rację. Teraz pojawiły się kolejne badania, które wykazały, że chodzenie na koncerty odstresowuje bardziej, niż ćwiczenie jogi.

Stresujesz się? Idź na koncert

60 osób przeszło test związany z ich samopoczuciem. Następnie wolontariuszom podłączono monitor pracy serca i obserwowano jak organizm zachowuje się podczas koncertu Palomy Faith, treningu jogi i w czasie spaceru z psem. Porównano wyniki przed i po, okazało się zatem, że 20 minut koncertu wpłynęło bardzo pozytywnie na samopoczucie wolontariuszy.

Za badania odpowiada Patrick Fagan, specjalista od nauk behawioralnych na Goldsmith’s University w Londynie. Nastrój badanych, którzy byli na występie polepszył się o 21 procent. Natomiast 20 minut jogi spowodowało, że samopoczucie wolontariuszy polepszyło się o 10 procent, zaś spacer z psem poskutkował 7 procentowym wynikiem.

Fagan tak wypowiedział się na temat tego zagadnienia:

Nasze badanie dokładnie pokazuje wpływ jaki mają koncerty na nasze życie, szczęście i dobre samopoczucie - kluczem jest chodzenie na koncerty co najmniej raz na dwa tygodnie.

Co więcej naukowcy wykazali, że bardzo dobre samopoczucia skutkuje również przedłużeniem naszego życia o prawie 10 lat.

Muzyczne badania naukowców

Coraz częściej naukowcy zwracają uwagę na muzyczną społeczność. Mikrobiolog Dr. Allison Cottell stwierdziła, że na festiwalowych opaskach jest 20 razy więcej bakterii niż na ubraniach.

Inne badania natomiast wykazały, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej fani Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do chociażby wielbicieli Metalliki. Sprawdźcie również listę 20 najbardziej uzależniających piosenek.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.