Chcesz się przebrać za maskotkę Iron Maiden? Oto maski Eddiego [GALERIA]

21.08.2019 15:31
Chcesz się przebrać za maskotkę Iron Maiden? Oto maski Eddiego [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie, jak prezentują się maski Eddiego z różnych okresów działalności Iron Maiden.

Trudno sobie wyobrazić twórczość Iron Maiden bez słynnej maskotki. Eddie pierwszy raz pojawił się na singlu kapeli zatytułowanym "Running Free" w 1980 roku. Za jego powstanie odpowiada Derek Riggs, a na każdej kolejnej płycie Eddie pokazywał swoje nowe oblicze. Maskotka pojawia się na wszelkich gadżetach, koszulkach czy plakatach. Co więcej, można nawet przebrać się za Eddiego.

Chcesz się przebrać za maskotkę Iron Maiden? Oto maski Eddiego [GALERIA]

Jeżeli już teraz szukacie stroju na halloween, bądź po prostu chcecie postraszyć dzieciaki, to najnowsza oferta backstreetmerch.com na pewno Was zainteresuje. Za lateksowe maski odpowiada Erich Lubatti, który postarał się bardzo szczegółowo przedstawić twarz Eddiego z różnych okładek płyt. Do dyspozycji mamy oblicza maskotki z płyt "Piece Of Mind", "Powerslave" czy "Somewhere In Time". Ceny masek wahają się od 59,99 do 65,99 dolarów. Zobaczcie, jak się prezentują.

Przeczytaj także

Maskotka jednak nie wszystkim przypadła do gustu - plakat Iron Maiden został zakazany na Litwie, bo władze uważały wizerunek Eddiego ze świecącymi czerwonymi oczami, z malunkami na ciele i sercem w jednej oraz nożem w drugiej dłoni za nieodpowiedni dla dzieci. Niestety w Polsce plakat Iron Maiden został zdewastowany, bo był zbyt kontrowersyjny dla środowisk katolickich.

Zobacz także: Eddie z Iron Maiden otrzyma własny komiks  

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.