Chciał być gwiazdą metalu, został promotorem koncertów i trafił do więzienia za przekręty

Aleksandra Degórska
12.04.2019 11:04
Chciał być gwiazdą metalu, został promotorem koncertów i trafił do więzienia za przekręty Fot. kadr z wideo

Oto historia, jak chłopak, który chciał być gwiazdą stał się krętaczem i w końcu trafił do więzienia. Promotor oszukał m.in. Motley Crue czy Zakka Wylde'a.

Co robisz, gdy jesteś muzykiem, ale za bardzo nie idzie ci kariera muzyczna? Możesz skusić się na dziennikarstwo muzyczne lub zaangażować się w organizację koncertów. Tak zrobił Gabe Reed, który doczekał się obszernego artykułu na portalu Rollingstone.com i wcale nie jest to pochlebny materiał. Okazuje się bowiem, że przez kilka lat swojej działalności wykorzystał wielu muzyków i w końcu trafił do więzienia.

Chciał być gwiazdą metalu, został promotorem koncertów i trafił do więzienia za przekręty

W latach 80. Gabe Reed próbował swoich sił w glam metalu z marnym skutkiem. W dokumencie "Decline of Western Civilization" nastoletni Reed stwierdził, że na pewno zostanie gwiazdą rocka, ale niestety tak się nie stało. Rozpoczął współpracę z Genem Simmonsem z Kiss i zajął się promowaniem koncertów kapeli w Ameryce Południowej.

Sukces tego przedsięwzięcia spowodował, że Reed wziął pod swoje skrzydła takich artystów, jak Guns N' Roses czy byłych muzyków Skid Row. Jednak okazało się, że sytuacja nie prezentuje się zbyt dobrze, bowiem coraz więcej artystów zaczęło się skarżyć na znikające pieniądze i wiele tras po prostu było jedną wielką katastrofą. Jako przykład podano historię trasy, na której miał pojawić się Judas Priest i Slayer. Organizator wziął pieniądze od inwestorów, chociaż dwa miesiące przed podpisaniem kontraktu kapele wycofały się  z tego pomysłu.

Przeczytaj także

Na działania promotora skarżyli się również członkowie Motley Crue oraz Accept. Jedna z jego tras spowodowała, że Zakk Wylde, basista Rob Zombie i były gitarzysta Shinedown nadal nie otrzymali 17 tysięcy dolarów, które Reed od nich przyjął.

Nie jest to jedyne jego przewinienie - wykorzystał również finansowo pewną kobietę, która chciała wprowadzić do biznesu swoją córkę. W końcu Reed został aresztowany - 23 poszkodowanych zeznało, że zostało oszukanych przez niego na łączną kwotę 1,7 mln dolarów. Sprawa promotora trafiła do sądu i w 2018 Gabe Reed usłyszał zarzut oszustw finansowych. Został uznany za winnego i otrzymał wyrok 57 miesięcy w więzieniu. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.