09.12.2019 15:52

Chciała polecieć samolotem w koszulce "Hail Satan". Załoga zatrzymała lot

Gdy pasażerka usłyszała zarzuty od załogi, początkowo myślała, że to żart.

Samolot
foto: shutterstock.com

Jak podaje, Buzzfeed News, załoga samolotu linii American Airlines zmusiła jedną z pasażerek do zmiany jej ubioru przed wystartowaniem. Powód? Miała na sobie koszulkę z napisem "Hail Satan".

Chciała polecieć samolotem w koszule "Hail Satan". Załoga zatrzymała lot

49-letnia Swati Runi Goyal jest członkinią Świątyni Szatana, nonteistycznej grupy aktywistów religijnych i politycznych, którzy swoją drogą nie wierzą w szatana. 30 listopada 2019 kobieta wraz z mężem zamierzała lecieć z Key West na Florydzie do Las Vegas. Wkrótce po tym jak zajęła swoje miejsce, jeden z członków załogi poprosił ją o to, by za nim poszła do przodu samolotu. Okazało się, że załodze nie spodobała się jej koszulka, o czym opowiedziała 49-latka:

"

Powiedział mi: "Nasza załoga uważa, że pani koszulka jest obraźliwa". Początkowo myśleliśmy, że to żart, ale powtórzył ten zarzut, za nim zaś stała kobieta z załogi, która wyglądała na mocno podenerwowaną. "

Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki
Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki
Przeczytaj także Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki. Jedną z matek zaniepokoił ich wygląd

Goyal odmówiła wyjścia z samolotu oraz zmiany koszulki, bo uważała to za absurd. Chodziła w niej po lotnisku i nikt wcześniej nie zwrócił jej uwagi. W konsekwencji wezwano przedstawiciela działu obsługi klienta, który wyjaśnił jej, że według regulaminu pasażerowie nie mogą mieć na sobie obraźliwych ubrań. Ostatecznie kobieta zakryła napis i samolot mógł wystartować. W czasie lotu załoga unikała kontaktu wzrokowego z Goyal i kobieta nie otrzymała żadnego napoju.

W związku z zaistniałą sytuacją, złożyła skargę do American Airlines, które początkowo zlekceważyło jej sprawę. Dopiero, gdy podzieliła się swoją historią na Twitterze, wówczas otrzymała oficjalne przeprosiny od linii lotniczych i zwrot kosztów podróży.

Zobacz także: Aresztowali mężczyznę w koszulce ulubionego metalowego zespołu w programie na żywo

Tagi: Rock News