Chemia: Chcieliśmy pokazać, że stać nas na wolność artystyczną

Justyna Kierzkowska
27.10.2015 14:26
Chemia: Chcieliśmy pokazać, że stać nas na wolność artystyczną Fot. Antyradio.pl

Wojtek Balczun i Łukasz Drapała zgodzili się porozmawiać z Antyradio.pl o najnowszej studyjnej płycie. Wyjaśnili też, w jaki sposób grafika na okładce nawiązuje do całego wydawnictwa i zdradzili, który numer dodaje im najwięcej energii na scenie. 

Album „Let Me” miał swoją eurpejską premierę 18 września 2015 roku. Na krążku znalazło się 12 utworów, a płytę promują single „She”oraz „Fun Gun”, do których zostały też stworzone teledyski. Na początku września 2015 roku Wojtek Balczun i Łukasz Drapała pojawili się też w programie Kasprologia u Tomasza Kasprzyka i zaprezentowali utwór „Grey” w wersji akustycznej.

Muzycy opowiedzieli nam m.in. o tym, jak wyglądała współpraca z legendarnym Mike’em Fraserem. To on miksował i nagrywał takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. Wokalista Chemii wyjaśnił, że to właśnie dzięki niemu udało się stworzyć wyjątkowy, pełen mocnych riffów album.

Okładkę zobaczył dużo później, na początku usłyszał demówkę. I właśnie to było powodem tej współpracy, bo wszyscy się zastanawiali, jak nam się udało pozyskać kogoś takiego. No i mieliśmy to szczęście, że po prostu mu się spodobało. I miał trochę wolnego czasu w wakacje, zaraz po robieniu płyty AC/DC.

Zobaczcie i posłuchajcie, co powiedzieli członkowie Chemii.

Muzycy przyznali też, że niemieccy wydawcy, którzy odpowiadali za dystrybucję płyty w Europie nie byli optymistycznie nastawieni do okładki i twierdzili, że jest nie do końca spójna z muzyką, która znajduje się na albumie. Jednak Wojtek Balczun podkreślił, że cały zespół otrzymał od fanów z Polski oraz zagranicy wiele informacji o tym, że grafika bardzo się im podoba.

Fajne jest to, że ona w ogóle budzi jakiekolwiek zainteresowanie. Bo to, czy ktoś odbiera ją negatywnie czy pozytywnie to znaczy, że ona w jakiś sposób oddziałowuje. I to jest bardzo dobre. Zwraca uwagę. 

Słuchaliście już albumu „Let Me”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.