20.07.2015 14:20

Chemia: W nowy album włożyliśmy całe serce

Nowa płyta zespołu Chemia, „Let Me” ukaże się 18 września 2015 roku. Tymczasem jeszcze w sierpniu posłuchamy nowego singla „Fun Gun”. Poznajcie szczegóły!

Chemia: W nowy album włożyliśmy całe serce
foto: materiały prasowe

Album Chemii wyjdzie równocześnie w całej Europie. Chwilę później płytę będzie można kupić też w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Panowie już teraz promują krążek w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Nowa płyta zespołu Chemia powstała we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem. To on miksował i nagrywał takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith.

Dzięki niemu, jak mówi lider grupy Wojtek Balczun, udało się stworzyć wyjątkowy, pełen mocnych riffów album.

"

Chcieliśmy pokazać prawdziwą twarz zespołu i włożyliśmy całe serce w album „Let Me”. Przed sesją nagraniową rozmawiałem z Mike'em Fraserem o artystycznej wizji tej płyty. Dla mnie naturalną rzeczą było to, by płyta zabrzmiała jak najbliżej naszego koncertowego soundu. Mike zgodził się w ze mną w stu procentach. Jego credo to pokazać na płycie zespół tak, jak brzmi na żywo. "

Data premiery płyty to nie koniec dobrych informacji. Chemia ogłosiła też, kiedy będziemy mogli posłuchać nowego singla zespołu. „Fun Gun” ukaże się 21 sierpnia 2015 roku.

Wcześniej, bo 7 sierpnia 2015 roku światło dzienne ujrzy teledysk do tego kawałka. Wideo, w maju tego roku, powstało w Wielkiej Brytanii w parku rozrywki MAGNA Science Adventure Centre.

Krótko po premierze „Let Me” Chemia wyruszy w trasę koncertową po Polsce. Łukasz Drapała, wokalista zespołu podkreśla, że kontakt z fanami jest dla nich najważniejszy.

"

Nie chowamy się na backstagu. Na koncertach używamy tego samego wejścia, tego samego wyjścia, tego samego kibla i tego samego baru, co nasza publiczność. Wysyłamy prostą wiadomość, jesteśmy w tym razem i razem z naszymi fanami będziemy świętować. "

Przypomnijmy, że pierwsza piosenka promująca nowy album zespołu Chemia to „She”. Łukasz Drapała, specjalnie dla Antyradio.pl, opowiedział o tym, jak powstawał kawałek i o co chodzi w teledysku do tego utworu. 

foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. Fun Gun 
 2. She 
 3. The Luck 
 4. Let Me 
 5. Love You So Much 
 6. Grey 
 7. The Shadow 
 8. Done 
 9. Don't Kill The Winner
 10. We Toxic
 11. Gotta Love Me
 12. Send Me The Ravens

Czekacie na premierę płyty „Let Me”?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Chemia