29.01.2015 18:22

Chemia na ostro o kobietach i wenie

Łukasz Drapała, wokalista Chemii, specjalnie dla Antyradio.pl opowiedział o teledysku do „She” - utworu promującego nową płytę kapeli! Posłuchajcie!

Chemia na ostro o kobietach i wenie
foto: chemiasound.com

Premiera pierwszego teledysku zapowiadającego nowy album zespołu Chemia, „Let Me”, odbyła się 29 stycznia 2015 roku. Zobaczcie, jak wygląda klip do utworu „She”!

Skąd pomysł na taki teledysk? Wokalista powiedział, że jako jest to pierwsze wideo promujące nową płytę, muzycy chcieli pokazać kto jest kim w zespole - stąd klip typowo wizerunkowy. Obraz został lekko pozbawiony fabuły, którą trzeba było okroić, żeby pozostawić symbolikę „Jej”. Kim zatem jest „Ona” i o czym opowiada utwór?

- - : - - / - - : - -

Dlaczego Łukasz Drapała nie był w stanie odpowiedzieć czy „She” reprezentuje brzmienie całej nowej płyty?

"

Nie mam kompletnie dystansu do tego, co powstało. On nie jest ani najmocniejszy ani najspokojniejszy na płycie. Wybór tego kawałka na singiel padł na przekór promotorom. Wskazała go publiczność. "

Po koncertach, na których muzycy prezentowali nowe kawałki, słuchacze najczęściej pytali właśnie o ten utwór, dlatego mimo obaw, artyści postanowili właśnie w taki sposób zrobić ukłon w ich stronę.

„Chemia stworzyła album, który nie ma zamiaru podlizywać się stacjom radiowym” – taką opinię o nowym materiale przytoczył wokalista. Na krążku nie znajdziemy wielu ballad. Dlaczego?

- - : - - / - - : - -

Premiera płyty planowana jest na maj, jednak niewykluczone, że zostanie przesunięta. Muzycy chcą, aby prócz Polski, dotarła także do wielu innych krajów, co wiąże się z negocjacjami z wydawcami, a także wyjątkową rozwagą wobec środków finansowych. Dokładna data premiery krążka nie jest zatem znana, a członkowie grupy Chemia wolą zapiąć wszystko na ostatni guzik, niż się spieszyć.

Jako rasowi Facebookowi detektywi przejrzeliśmy profil Łukasza Drapały. Naszemu oku nie mogło umknąć stwierdzenie „Jestem wrażliwy jak kaczuszka i się denerwuję”.

chemia fb

Jakie są pierwsze reakcje ludzi na „She” i dlaczego wokalista aż tak się trzęsie?

- - : - - / - - : - -

Jak podoba Wam się „She”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Chemia