27.10.2015 10:11

Chemia nagrywa klip do 3. singla z płyty „Let Me”

Grupa poleciała do Wielkiej Brytanii, żeby pracować nad najnowszym teledyskiem. Jak muzycy bawią się na wyspach?

Chemia nagrywa klip do 3. singla z płyty „Let Me”
foto: Chemia

Płyta „Let Me” trafiła na sklepowe półki 18 września 2015 roku. Znalazło się na niej 12 utworów, a wydawnictwo promują na razie dwa teledyski - ten do „She” ze stycznia 2015 roku oraz późniejszy do „Fun Gun”, który powstawał w Wielkiej Brytanii w parku rozrywki MAGNA Science Adventure Centre. Teraz do produkcji ma dołączyć kolejny klip, za którego realizację odpowiada agencja Video.ink., ta sama co w przypadku singla „Fun Gun”.

Tym razem muzycy po raz kolejny udali się do Wielkiej Brytanii.

chemia3
Chemia w Londynie3

Nowy album zespołu Chemia powstał we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. Gitarzysta Wojtek Balczun wyjaśnił, że zależało mu na zachowaniu autentycznego brzmienia grupy.

"

Chcieliśmy pokazać prawdziwą twarz zespołu i włożyliśmy całe serce w album „Let Me”. Przed sesją nagraniową rozmawiałem z Mike'em Fraserem o artystycznej wizji tej płyty. Dla mnie naturalną rzeczą było to, by zabrzmiała jak najbliżej naszego koncertowego soundu. Mike zgodził się w ze mną w stu procentach. Jego credo to pokazać na płycie zespół tak, jak brzmi na żywo. "

Chemia serdecznie zaprasza na dwa najbliższe koncerty, które odbędą się we Wrocławiu i w Łodzi:

28 października 2015 - Wrocław (Stary Klasztor)
29 października 2015 - Łódź (Wytwórnia)

Jeśli nie możecie się doczekać nowego teledysku Chemii, to koniecznie zobaczcie numer „Grey” w wersji akustycznej, który muzycy zaprezentowali w programie Tomasza Kasprzyka, Kasprologia.

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Chemia #Rock News