18.09.2015 16:11

Chemia z nowym albumem „Let Me”

Na sklepowe półki trafił już kolejny studyjny album zespołu Chemia o tytule „Let Me”. Co skrywa najnowszy krążek warszawskiej grupy?

Chemia z nowym albumem „Let Me”
foto: materiały prasowe

Premiera płyty odbyła się jednocześnie w całej Europie. Niedługo trafi też ona na rynki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Takie wydarzenie trzeba uczcić, co też muzycy czynią, sądząc po opublikowanym przez nich zdjęciu:

Wydawnictwo promują dwa teledyski - ten do „She” ze stycznia 2015 roku oraz późniejszy do „Fun Gun”, który powstawał w Wielkiej Brytanii w parku rozrywki MAGNA Science Adventure Centre:

Specjalnie dla Antyradia grupa zaprezentowała tez numer „Grey”. Muzycy zagrali kompozycję w programie Tomasza Kasprzyka.

Płyta „Let Me” powstała we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który miksował i nagrywał takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. Zdaniem Wojtka Balczuna, gitarzysty Chemii, ta współpraca miała niesamowity wpływ na krążek:

"

Chcieliśmy pokazać prawdziwą twarz zespołu i włożyliśmy całe serce w album „Let Me”. Przed sesją nagraniową rozmawiałem z Mike'em Fraserem o artystycznej wizji tej płyty. Dla mnie naturalną rzeczą było to, by płyta zabrzmiała jak najbliżej naszego koncertowego soundu. Mike zgodził się ze mną w stu procentach. Jego credo to pokazać na płycie zespół tak, jak brzmi na żywo. "

Przypominamy Wam okładkę nowego albumu Chemii oraz spis utworów.

foto-materialy-prasowe

Tracklista:

 1. Fun Gun 
 2. She 
 3. The Luck 
 4. Let Me 
 5. Love You So Much 
 6. Grey 
 7. The Shadow 
 8. Done 
 9. Don't Kill The Winner
 10. We Toxic
 11. Gotta Love Me
 12. Send Me The Ravens

Już wkrótce Chemia wyruszy w trasę koncertową, aby nieść Wam nowe utwory w wersjach na żywo. Będzie to też okazja do spotkania się z muzykami, bo jak twierdzi Łukasz Drapała, wokalista kapeli:

"

Nie chowamy się na backstagu. Na koncertach używamy tego samego wejścia, tego samego wyjścia, tego samego kibla i tego samego baru, co nasza publiczność. Wysyłamy prostą wiadomość, jesteśmy w tym razem i razem z naszymi fanami będziemy świętować. "

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć zespół?

Trasa:

 • 7 października 2015 - Warszawa (Hybrydy)
 • 23 października 2015 - Bielsko-Biała (Rude Boy)       
 • 29 października 2015 - Łódź (Wytwórnia)
 • 6 listopada 2015 - Katowice (Mega Club)
 • 26 listopada 2015 - Köln (MTC Köln)      
 • 27 listopada 2015 - Düsseldorf (Pitcher)      
 • 28 listopada 2015 - Hamburg (The Rock Cafe)       
 • 4 grudnia 2015 - Szczecin (Rocker Club)
 • 10 grudnia 2015 - Kraków (Kwadrat)

Macie już na swojej półce płytę „Let Me” Chemii?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Chemia