09.01.2019 10:46

Chester Bennigton w singlu gitarzysty Lamb of God - posłuchajcie "Cross Off"

Informacja o tym, że Chester Bennigton pojawi się gościnnie na solowym albumie Marka Mortona była znana od dawna. Singiel "Cross Off" nareszcie ujrzał światło dzienne.

Chester Bennigton
foto: Leszek Kotarba/East News

Chester Bennigton dograł wokale do utworu "Cross Off" w kwietniu 2017 roku, zaledwie kilka miesięcy przed jego tragiczną śmiercią. O współpracy w październiku 2018 roku poinformował Mark Morton, który zdradził jednocześnie, że na rynku ukaże się jego solowy album zatytułowany "Anesthetic". Na krążku oprócz Bennigtona usłyszymy m.in. Jacoby'ego Shaddixa z Papa Roach, Billy'ego Chucka z Testamentu, Mylesa Kennedy'ego, czy kolegę Mortona z Lamb of God, Randy'ego Blythe'a.

W "Cross Off" oprócz Chestera Bennigtona gościnnie wystąpili również Paolo Gregoletto (bas) i Alex Bent (perkusja) z Trivium. Posłuchajcie efektu współpracy metalowych gigantów:

Chester Bennigton gościnnie na albumie Marka Mortona

Album "Anesthetic" Marka Mortona trafi na półki sklepowe już 1 marca 2019 roku. Płyta jest dostępna w przedsprzedaży. A tak prezentuje się tracklista solowego projektu gitarzysty Lamb of God:

  1. Cross Off (feat. Chester Bennington)
  2. Sworn Apart (feat. Jacoby Shaddix z Papa Roach)
  3. Axis (feat. Mark Lanegan)
  4. The Never (feat. Chuck Billy z Testamentu)
  5. Save Defiance (feat. Myles Kennedy)
  6. Blur (feat. Mark Morales)
  7. Back From The Dead (feat. Josh Todd z Buckcherry)
  8. Reveal (feat. Naeemah Z. Maddox)
  9. Imaginary Days
  10. The Truth Is Dead (feat. Randy Blythe z Lamb Of God i Alissa White-Gluz z Arch Enemy)

Chester Bennington nie żyje

Chester Bennington zmarł 20 lipca 2017 roku w wieku 41 lat w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles. Wyniki testów toksykologicznych wykazały, że muzyk miał w krwi alkohol oraz MDMA. Ostatni występ Benningtona odbył się 6 lipca 2017 w Birmingham.

Śmierć Chestera Benningtona była szokiem dla świata - wielu muzyków podzieliło się swoimi wspomnieniami związanymi z frontmanem Linkin Park za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Chester Bennington Lamb of God