10.05.2017 14:33

Chester Bennington: „Hybrid Theory” to świetny album, ale trzeba ku*wa iść do przodu

Jeśli myśleliście, że na nowym albumie Linkin Park wróci do swoich korzeni to mocno się zawiedziecie. Wokalista kapeli jednak nie zamierza cały czas nagrywać tego samego.

Chester Bennington: „Hybrid Theory” to świetny album, ale trzeba ku*wa iść do przodu
foto: 0070141 / Reporter / East News

Pierwsze single z nadchodzącej płyty „One More Light” mocno zawiodły większość fanów Linkin Park, którzy życzyliby sobie, żeby krążek brzmiał jak „Hybrid Theory” - najlepiej sprzedający się debiut w XXI wieku.

Niestety „Heavy” wcale nie jest ciężkim utworem, „Battle Symphony” również nie ma nic wspólnego z metalem, zaś w „Good Goodbye” pojawili się Pusha T oraz Stormzy. Chester Bennington już nieraz przekonywał, że nie ma nic złego w nagrywaniu popowych kompozycji i kolejny raz nawiązał do tej kwestii. 

Muzyk przyznał, że często padają pytanie dotyczące tego, co myśli na temat ludzi zarzucających kapeli, że się sprzedała:

"

Mam to gdzieś. Jeśli podoba ci się muzyka - fantastycznie, jeśli nie podoba ci się, to twoja opinia - fantastycznie. Jeżeli mówisz, że robimy to z komercyjnych czy finansowych powodów, chcemy odnieść sukces czy coś innego... trzaśnij się w głowę. "

Nie obyło się również bez nawiązania do debiutanckiej płyty Linkin Park, o którym tak często wspominają fani. Chester Bennington jednak nie chce stać w miejscu:

"

Gdy nagraliśmy „Hybrid Theory” byłem najstarszy w kapeli, byłem po 20-stce. Zapewne dlatego mówię: „Dlaczego ciągle mówimy o „Hybrid Theory”. To było ku*wa lata temu. To świetny album, uwielbiamy go. Trzeba ku*wa iść do przodu, wiesz co mam na myśli? "

Rzeczywiście najnowszy album będzie mocno różnić się od pierwszej płyty. Polscy fani będą mogli sprawdzić, jak materiał z „One More Light” sprawdza się na żywo już 15 czerwca 2017 roku podczas Impact Festival 2017 w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington