22.07.2016 11:50

Chester Bennington: Linkin Park utrzymał metal przy życiu

Wokalista jest dumny z tego, że pierwszy album kapeli był inspiracją dla wielu twórców. Dlatego też uważa, że zespół miał mocny wpływ na to, by muzyka metalowa nie umarła.

Chester Bennington: Linkin Park utrzymał metal przy życiu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Debiutancka płyta Linkin Park zatytułowana „Hybrid Theory” z 2000 roku rozeszła się jak świeże bułeczki zajmując 2. pozycję na liście Billboard 200.

Mimo takiego ogromnego sukcesu niektórzy nie potraktowali poważnie Linkin Park. W jednym z wywiadów zapytano wokalistę kapeli odnośnie zarzutu, że tym albumem zniszczył integralność metalowej sceny.

Co na to Chester Bennington? Muzyk ma odmienne zdanie na ten temat:

"

Myślę, że to zabawne – te określenie „integralność metalu”. Uważam, że my właściwie utrzymaliśmy metal przy życiu. "

Co sprawia, że tak właśnie uważa? Okazuje się, że wciąż spotyka osoby, dla których debiutancki krążek zespołu był ważnym wydarzeniem w ich życiu:

"

Kilka dni temu spotkałem dzieciaka, który powiedział: „Byliście pierwszym zespołem, którego zacząłem słuchać” i często mi tak mówią. W 2014 roku zagraliśmy w Kalifornii koncert-niespodziankę w ramach Vans Warped Tour i wystąpiło z nami wielu wokalistów z innych zespołów. Każdy z nim również mówił: „Wasza płyta była moim pierwszym krążkiem” albo „Wasz zespół spowodował, że gram muzykę”. "

Te wszystkie sytuacje sprawiły, że artysta doszedł do następującego wniosku:

"

To był chyba pierwszy raz, gdy poczułem, że ludzie patrzą na nasz zespół w taki sposób, jak ja postrzegam kapele Deftones, Metallica i Stone Temple Pilots. "

To, że Linkin Park stanowi inspirację dla wielu twórców – to oczywiście trudno podważyć. Jednak swoją wypowiedzią Bennington na pewno poirytował niejednego metalowca, który nie postrzega amerykańskiej kapeli za przedstawiciela ciężkiego grania.

Czy metal nadal gra w duszach muzyków Linkin Park? Okaże się już niebawem, bowiem zespół szykuje następcę „The Hunting Party”. Kapela rozpoczęła prace jeszcze w listopadzie 2015.

Już w maju 2016 roku mogliśmy zobaczyć kilka nagrań, które skomentował Mike Shinoda. Zespół pokazał również swoje studio nagraniowe w 360 stopniach.

Praca wre, a formacja cały czas dzieli się zdjęciami ze studia:

Podzielacie zdanie wokalisty Linkin Park?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington