02.04.2015 10:33

Chester Bennington: Stone Temple Pilots wymaga poezji

Wokalista Linkin Park rozpoczął współpracę z muzykami STP w 2013 roku. Jak tworzy mu się z nimi nowy album?

Chester Bennington: Stone Temple Pilots wymaga poezji
foto: LFI / Photoshot / Reporter / East News

Chester Bennington w ostatnim wywiadzie dla ARTISTdirect.com ujawnił, że ze Stone Temple Pilots tworzy mu się zupełnie inaczej niż z jego pierwszą kapelą.

"

Z Linkin Park wszystko jest bardzo dosłowne. Nie ma tej całej poezji czy mądrych linijek, które mogą znaczyć coś więcej. Tu jest coś więcej, drugie dno. Gdy piszę dla STP, muszę być bardziej poetycki. Muszę rozsądniej dobierać słowa. Sporo przy tym zabawy, jeśli chcę być bardziej kolorowy. "

Różnica wynika między innymi z tego, że w Linkin Park obowiązki wokalisty współdzieli z Mikem Shinodą. Tu jest sam. To nie jedyne nowe doświadczenie dla niego.

Wśród nowych muzyków musiał podejść inaczej nie tylko do tekstów, lecz także do tworzonych wspólnie z braćmi Deanem i Robertem DeLeo oraz Erikiem Kretzem dźwięków.

"

W nowych nagraniach muzyka jest naprawdę szalona. Dajemy czadu. Jest świetna. Przy tych melodiach staję się bardziej funky i wychodzę ze swojej strefy bezpieczeństwa, co jest zabawne. Zdecydowanie mi się to podoba, bo wymaga innego myślenia. "

Chester Bennington dobrze odnalazł się na miejscu wywalonego Scotta Weilanda. Już podczas pierwszej próby wszyscy poczuli, że to jest to. Wokalista nie przypomina sobie też żadnego nieudanego wspólnego występu.

"

Wszystko, co robimy, robimy we czterech. Przyjemnie jest być częścią tego i działać w taki sposób. To naprawdę interesujące. Dobrze się bawię. "

Podobne odczucia mają muzycy STP. Zespół już nie dodaje do swojej nazwy dopisku „z Chesterem Benningtonem”. Uznali go za jednego ze swoich. Współpraca układa się świetnie, nowego albumu można spodziewać się jesienią 2015 roku. Jeśli nie możecie się doczekać, posłuchajcie kilku fragmentów najnowszego Stone Temple Pilots.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Stone Temple Pilots Chester Bennington