27.02.2017 10:27

Chino Moreno z Deftones nagrywa z Incubus

Okazuje się, że Skrillex nie będzie jedynym gościem na nadchodzącym, ósmym albumie Brandona Boyda i spółki. Zobaczcie fragment nagrania ze studia.

Chino Moreno z Deftones nagrywa z Incubus
foto: kadr z wideo

Incubus zdradził nam już prawie wszystko na tematu krążka „8”, który trafi na rynek 21 kwietnia 2017 roku. Następca „If Not Now, When?” z 2011 roku powstawał pod czujnym uchem Dave'a Sardy'ego. Mieliśmy już okazję poznać jego przedsmak za sprawą singla „Nimble Bastard”. Wiemy też, że jednym z gości na płycie będzie... Skrillex.

Kontrowersyjny muzyk, który był w przeszłości odpowiedzialny m.in. za podziały pośród fanów Korna po premierze płyty „The Path of Totality” z 2011 roku, zdążył się już pochwalić krótkimi fragmentami ze studia na swoim Instagramie. Teraz dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że na „8” pojawi się także wokalista Deftones, Chino Moreno.

Oto wideo zmontowane z fragmentów, które Skrillex udostępnił na swoim Instagram Stories:

Współpracę potwierdził również Mike Einziger, publikując na swoim Twitterze zdjęcie dokumentujące wspólną wizytę w studiu. Wciąż nie poznaliśmy pełnej tracklisty nadchodzącego wydawnictwa, nie wiemy więc, jak duży wkład w materiał będą mieli zarówno Skrillex, jak i Chino Moreno.

Gitarzysta zdradził też, że aż do samego końca powstający materiał nie sprawiał wrażenia albumu. Z kolei jego producent, Dave Sardy, zmuszał grupę do bardzo ciężkiej pracy. Jak przyznają muzycy, możliwe, że był to najbardziej wyczerpujący okres w ich karierze. Popychanie do granic możliwości potwierdził wokalista Brandon Boyd.

"

Sardy naprawdę nas dociskał. Na przestrzeni lat zdobyłem już takie obycie, że zawsze wiedziałem, co chcę osiągnąć jako wokalista z melodią w mojej głowie. W trakcie wizyty w studiu udawało mi się tego dokonać w jednym, góra dwóch podejściach. Dave zmuszał mnie do 400 podejść, po czym 398 odrzucał. "

Mimo to Boyd jest bardzo zadowolony z ostatecznego efektu i nie ma do producenta najmniejszych pretensji o jego wyniszczające muzyków metody pracy. Jak wpłynęły one na charakter materiału? Frontman zapewnia, że nowe utwory będą odzwierciedleniem warunków, w których powstawały.

"

Żyjemy w wyjątkowo mrocznych czasach. Tak że to, co tworzymy jako artyści, pełni rolę pewnego zwierciadła kultury. Mamy nadzieję, że tu i tam uda nam się zaoferować ludziom małą iskierkę nadziei za sprawą radości, jaką daje nam wszystkim muzyka. "

Która z wydanych w XXI wieku płyt Incubus jest najlepsza?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Incubus Chino Moreno