18.12.2015 14:22

Chino Moreno z Team Sleep i ich „bulwarowe noce”

Poboczny projekt wokalisty Deftones zaprezentował nowy klip, ukazujący skromną sesję nagraniową. Jak prezentuje się to nagranie?

Chino Moreno z Team Sleep i ich „bulwarowe noce”
foto: kadr z wideo

Jesienią 2014 roku Team Sleep wszedł do studia Applehead Recording w Woodstock. Kapela wykonała wówczas dla niedużej publiczności utwory z pierwszego albumu w zmienionych aranżacjach, jak również numery, które pojawiły się dotychczas w wersji demo.

10 lipca 2015 roku ukazała się płyta „Woodstock Sessions Vol. 4”, która była nagraniem właśnie z tej sesji. Teraz możemy zobaczyć, jak wyglądało to wydarzenie. Kapela bowiem udostępniła klip do utworu „Blvd. Nights”.

Obejrzyjcie, jak prezentuje się to nagranie:

Gitarzysta zespołu, Todd Wilkinson, darzy dużą sympatią właśnie „Blvd. Nights”:

"

To dla mnie nostalgiczny utwór. Większość rzeczy, które stworzyliśmy została osnuta wokół automatów perkusyjnych i melodii, jednak ten kawałek jest rockowy. "

Przypomnijmy, że oprócz Chino Moreno i Wilkinsona w skład kapeli wchodzą również Rick Verret, Chuck Doom, CrookOne oraz Gil Sharone. Pierwszy krążek Team Sleep pojawił się jeszcze w 2005 roku i dopiero po upływie dekady muzycy kapeli postanowili stworzyć nowy materiał. Powstał on właśnie w studiu podczas „Woodstock Sessions”.

Jest to cykl spotkań, będący połączeniem sesji nagraniowej z udziałem publiczności i koncertu na żywo. Dotychczas w tym projekcie wzięli udział tacy artyści, jak Rich Robinson czy Bad Brains.

Zobaczcie fragment nagrania z tej sesji, gdy zespół wykonywał utwór „Foreign Flag”:

Tymczasem Frank Delgado z Deftones w października 2015 roku zdradził, że większość pracy nad nowym krążkiem jest już ukończona. To może oznaczać, że następca albumu „Koi No Yokan” ukaże się już niedługo.

Jak Wam się podoba klip Team Sleep?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chino Moreno Team Sleep