15.06.2016 12:41

Chino Moreno zagra koncert w wulkanie

Taki występ zapewne chciałby zobaczyć każdy fan Deftones. Kiedy odbędzie się to ciekawe wydarzenie?

Chino Moreno zagra koncert w wulkanie
foto: REX / Shutterstock / East News

W ramach festiwalu Secret Solstice 2016 w Reykjavíku, który odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016, przed islandzką publicznością zaprezentuje się 177 artystów, wśród których znalazł się m.in. Deftones.

Koncert koncertem, ale zdecydowanie najciekawsze wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2016 roku. Chino Moreno da akustyczny występ, który odbędzie się w bardzo nietypowym miejscu, bo w środku wulkanu.

W ramach wydarzenia Secret Solstice Presents Inside The Volcano wokalista zagra w wulkanie Thrihnuagigur i będzie to pierwszy na świecie tego typu występ. Wprawdzie niejednokrotnie odbywały się koncerty na wulkanach, jednak nigdy w jego wnętrzu.

Chino wraz z publiką będzie znajdować się ponad 120 metrów pod ziemią w uśpionej komorze wulkanicznej. To szalone wydarzenie z wokalistą Deftones w roli głównej zobaczy publiczność składająca się tylko z 20 osób. Bilety oczywiście rozeszły się w oka mgnieniu i kosztowały w granicach 178 euro. Jako support wystąpi Snorri Helgason, który zagra na rozgrzewkę kilka numerów przed Moreno.

No cóż, jak widać nie brakuje śmiałków, którzy bez wahania wystąpią w takim niebezpiecznym miejscu. Organizatorzy uspokajają, że ostatni raz erupcja wulkanu nastąpiła 4 tysiące lat temu.

Patrząc na koncerty Chino Moreno można śmiało stwierdzić, że jego występ we wnętrzu wulkanu będzie naprawdę... gorący:

Możliwe, że to wyjątkowe wydarzenie trafi do księgi rekordów Guinnessa. Jak wiadomo metalowcy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest chociażby pierwszy koncert metalowy na górze lodowej w wykonaniu The Defiled. Natomiast Metallica zagrała 8 grudnia 2013 roku w argentyńskiej stacji badawczej Carlini na Antarktydzie.

Chcielibyście zobaczyć występ Chino Moreno we wnętrzu wulkanu?
 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deftones Chino Moreno