23.01.2018 11:45

Chiny wprowadziły zakaz pokazywania hip-hopowych muzyków i wytatuowanych aktorów w telewizji

Państwowe organy stwierdziły, że osoby, które nie popierają partii nie powinny pojawiać się w telewizji przed szerszą publicznością.

Chiny wprowadziły zakaz pokazywania hip-hopowych muzyków i wytatuowanych aktorów w telewizji
foto: kadr z wideo

O tej sytuacji piszą chętnie zagraniczne media, bo większość jest już przyzwyczajona, że w telewizji można zobaczyć prawie wszystko. Chyba, że mieszka się w Chinach, gdzie postanowiono, że w telewizji nie powinni pojawiać się hip-hopowi artyści.

Państwowa administracja prasy, publikacji, radia, filmu i telewizji (SAPPRFT) ustaliła, że w programach telewizyjnych nie mogą występować aktorzy z tatuażami czy muzycy hip-hopowi, jak również osoby z subkultur.

Zakaz pojawił się po tym, jak usunięto rapera GAI z talent show telewizji Hunan „Singer”. Co więcej nagrania z jego występów zostały usunięte z oficjalnego kanału YouTube telewizji Hunan. Jak dotąd nie pojawiło się żadne oficjalne uzasadnienie tej decyzji.

Inną aferę wywołała piosenka „Christmas Everapera PG ONE. Muzyk musiał potem przepraszać za promocję narkotyków i znieważanie kobiet. Raper VaVa został wyrzucony z show Happy Camp, zaś muzyka słynnego rapera Triple H została usunięta z większych stron muzycznych.

Zakaz pojawił się w momencie, gdy o hip-hopie zrobiło się naprawdę głośno. Świadczy o tym chociażby fakt, że 12-odcinkowy internetowy reality show Rap of China doczekał się tuż po premierze 2,5 miliarda odsłon.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News