30.03.2015 09:48

Chris Adler oficjalnie z Megadeth!

To już pewne! Na kolejnej studyjnej płycie Megadeth zagra perkusista Lamb of God. Dave Mustaine nie kryje radości.

Chris Adler oficjalnie z Megadeth!
foto: Universal Music

Plotki o dołączeniu Chrisa Adlera do Megadeth krążyły już od jakiegoś czasu. Domysły pojawiły się, gdy Bob Bryar, były perkusista My Chemical Romance, zamieścił w sieci zdjęcie ze spotkania Dave’a Mustaine’a i Chris Adlera. Niedługo potem zespół podzielił się 15-sekundowym filmikiem z nogą perkusisty, a na Facebooku pojawiło się to zdjęcie.

Megadeth-15-FB

Dave Mustaine i David Ellefson jednak do końca marca konsekwentnie milczeli. W końcu przyszło potwierdzenie – nie w postaci słów, lecz łamigłówki na oficjalnej stronie Megadeth. Jeśli chcecie pobawić się w parowanie okładek płyt lub… Morgana Freemana i owieczek, śpieszcie się – puzzle niedługo mogą zniknąć, bo wszyscy już znają jej rozwiązanie...

Frontman grupy wychwala nowy nabytek:

"

Chris to niesamowity talent i wspaniała osoba. Doda energii Megadeth i wyniesie zespół na nowy poziom, fani stracą głowę. Darzę szacunkiem moich poprzednich perkusistów, ale to będzie absolutny HIT! "

Basista David Ellefson również się cieszy.

"

Jego gra jest bardzo innowacyjna i zawzięta. Jestem bardzo dumny, że na najnowszym albumie dołącza do naszej sekcji rytmicznej. Widzę wyraźnie nowy świt „nowej ciężkości” na najnowszym rozdziale Megadeth. "

A co na to sam zainteresowany?

Chris Adler: Myślałem, że to żart

Perkusista Lamb of God był naturalny wyborem. Muzycy zaprzyjaźnili się jakieś 10 lat temu podczas wspólnej trasy koncertowej. Mimo wszystko propozycja była dla Adlera zaskoczeniem.

"

Gdy Dave do mnie zadzwonił i spytał, czy jestem zainteresowany w nagraniu z nim thrashmetalowego albumu, poczułem się jak w ukrytej kamerze. "

Panowie pracują już nad tym krążkiem w studiu. Nagrania rozpoczną się w maju. Nie znamy jeszcze ani tytułu nowej płyty, ani daty jej premiery, ale wiemy, że nie będzie radiowa.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Megadeth Chris Adler