01.10.2015 15:03

Chris Cornell: Soundgarden to część mojej tożsamości

W jednym z ostatnich wywiadów muzyk dyskutował o najnowszej solowej płycie, tworzeniu z Soundgarden i swojej muzycznej karierze. Co powiedział artysta o pracy w zespole i krążku „Higher Truth”?

Chris Cornell: Soundgarden to część mojej tożsamości
foto: Mike Gray/ East News

Muzyk jest aktualnie w trasie koncertowej, podczas której promuje album „Higher Truth”, wydany 18 września 2015 roku. Na najnowszej płycie Cornella znalazło się 16 kompozycji, a krążek promował utwór „Nearly Forgot My Broken Heart”, do którego został też nakręcony teledysk. Jego akcja dzieje się w świecie Dzikiego Zachodu. Niedawno muzyk przyznał, że byłby bardzo zadowolony z reaktywacji Audioslave.

W wywiadzie artysta opowiedział m.in. co czuje podczas tworzenia muzyki i grania.

"

Dla mnie to wszystko sprowadza się do ucieczki i dlatego właśnie stałem się fanem dźwięków już kiedy byłem dzieckiem. Chciałem po prostu pójść do pokoju i słuchać nagrań sam. I nie chodzi o to, że nie lubię się dzielić. To kwestia tego, że sam mogłem słuchać leżąc na łóżku, zamknąć oczy i zatracić się w doznaniach. (...) Kiedy gram utwór Soundgarden, Audioslave czy Temple of the Dog jestem w tym konkretnym otoczeniu. Pisanie muzyki to tworzenie kolejnych części tego świata. "

Wokalista wyjaśnił też, że wcale nie musi zostawiać swojej tożsamości „za drzwiami” studia, w którym odbywają się próby kapeli.

"

Bycie członkiem zespołu jest częścią mojej tożsamości i raczej się nad tym nie zastanawiam.  "

Pod koniec lutego 2015 roku gitarzysta Kim Thayil potwierdził, że członkowie grupy poważnie myślą o materiale na następną studyjną płytę Soundgarden. Cornell potwierdził w wywiadzie, że krążek ma być utrzymany w klimacie albumu „King Animal” z 2012 roku. 

"

Nagrywałem „Higher Truth” w innym studiu... Z Soundgarden nigdy w nim nie pracowałem. Nie wiem do końca, jak będziemy nagrywać ani gdzie, ale prawdopodobonie będzie to coś podobnego do tego, w czym czujemy się najlepiej. "

Cały wywiad z Chrisem Cornellem możecie zobaczyć poniżej.

Pearl Jam z Cornellem

Artysta pokazuje, że mimo wydania solowej płyty, nie odciął się zupełnie od kolegów. Podczas jednego z ostatnich koncertów, w Seattle do muzyka na scenie dołączył Mike McCready. Gitarzysta Pearl Jam zagrał razem z Cornellem utwór „Hunger Strike” grupy Temple of the Dog. 

Na widowni pojawili się też pozostali członkowie Pearl Jam: Stone Gossard, Jeff Ament i Matt Cameron. W tłumie obecni byli również Kim Thayil i Ben Shepherd z Soundgarden.

Słuchaliście już nowej płyty Chrisa Cornella?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Chris Cornell Audioslave Soundgarden