05.08.2015 09:50

Chris Cornell chciałby powrotu Audioslave

Działalność w Soundgarden i kariera solowa, która zaowocowała płytą „Higher Truth”, która wkrótce trafi do sprzedaży. Chris Cornell jest mocno aktywny na scenie. Muzyk tak się „rozochocił”, że zaczął myśleć o reaktywacji Audioslave.

Chris Cornell chciałby powrotu Audioslave
foto: Duncan Bryceland / Rex Features/East News

Grupa, którą tworzył Cornell wraz z muzykami Rage Against The Machine rozpadła się w 2007 roku, po tym jak opuścił ją wokalista. Rozłam nastąpił z powodu różnic artystycznych, jak i problemów we wspólnym dogadywaniu się. Wydaje się jednak, że rany musiały się zagoić, a wojenny topór został zakopany, gdyż muzyk wyznał ostatnio, że życzyłby sobie powrotu grupy.

"

Stworzyliśmy mnóstwo utworów. Nie robiąc niczego z tymi ludźmi od tak dawna nie jestem sobie w stanie wyobrazić co teraz by nam wyszło. To byłoby niesamowite doświadczenie wrócić do współpracy. "

Cornell przywołuje też dziedzictwo zespołu w postaci wydanych płyt. Przy tej okazji mówi o chemii jaka istniała między muzykami:

"

Byliśmy bardzo płodną kapelą - napisaliśmy trzy albumy w jakieś pięć lat, może mniej. Były to surowe płyty, mieliśmy sporo dodatkowego materiału. To byli wspaniali goście i bardzo cieszyłem się z naszych wspólnych doświadczeń, więc tak... zawsze jestem otwarty na ponowne zrobienie czegoś razem. "

Tom Morello i Chris Cornell mieli już sposobność zagrać wspólnie od czasu rozpadu Audioslave. Wystąpili razem 26 września 2014 roku w klubie El Corazon w Seattle. Ich koncert miał na celu wsparcie inicjatywy radnej z Seattle, Kshamy Sawant, która walczy o podwyższenie minimalnej stawki za godzinę pracy.

Z ostatnich doniesień dotyczących Audioslave udało się ustalić ciekawy fakt z przeszłości grupy. Okazuje się, że do roli wokalisty zespołu był brany pod uwagę Layne Staley z Alice In Chains, jednak wszystko pokrzyżowała śmierć muzyka w 2002 roku.

Czy tak samo, jak Chris Cornell, chcielibyście powrotu Audioslave?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Chris Cornell Audioslave