Chris Cornell chciałby powrotu Audioslave

Robert Skowronski
05.08.2015 09:50
Chris Cornell chciałby powrotu Audioslave Fot. Duncan Bryceland / Rex Features/East News

Działalność w Soundgarden i kariera solowa, która zaowocowała płytą „Higher Truth”, która wkrótce trafi do sprzedaży. Chris Cornell jest mocno aktywny na scenie. Muzyk tak się „rozochocił”, że zaczął myśleć o reaktywacji Audioslave.

Grupa, którą tworzył Cornell wraz z muzykami Rage Against The Machine rozpadła się w 2007 roku, po tym jak opuścił ją wokalista. Rozłam nastąpił z powodu różnic artystycznych, jak i problemów we wspólnym dogadywaniu się. Wydaje się jednak, że rany musiały się zagoić, a wojenny topór został zakopany, gdyż muzyk wyznał ostatnio, że życzyłby sobie powrotu grupy.

Stworzyliśmy mnóstwo utworów. Nie robiąc niczego z tymi ludźmi od tak dawna nie jestem sobie w stanie wyobrazić co teraz by nam wyszło. To byłoby niesamowite doświadczenie wrócić do współpracy.

Cornell przywołuje też dziedzictwo zespołu w postaci wydanych płyt. Przy tej okazji mówi o chemii jaka istniała między muzykami:

Byliśmy bardzo płodną kapelą - napisaliśmy trzy albumy w jakieś pięć lat, może mniej. Były to surowe płyty, mieliśmy sporo dodatkowego materiału. To byli wspaniali goście i bardzo cieszyłem się z naszych wspólnych doświadczeń, więc tak... zawsze jestem otwarty na ponowne zrobienie czegoś razem.

Tom Morello i Chris Cornell mieli już sposobność zagrać wspólnie od czasu rozpadu Audioslave. Wystąpili razem 26 września 2014 roku w klubie El Corazon w Seattle. Ich koncert miał na celu wsparcie inicjatywy radnej z Seattle, Kshamy Sawant, która walczy o podwyższenie minimalnej stawki za godzinę pracy.

Z ostatnich doniesień dotyczących Audioslave udało się ustalić ciekawy fakt z przeszłości grupy. Okazuje się, że do roli wokalisty zespołu był brany pod uwagę Layne Staley z Alice In Chains, jednak wszystko pokrzyżowała śmierć muzyka w 2002 roku.

Czy tak samo, jak Chris Cornell, chcielibyście powrotu Audioslave?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.