09.03.2015 15:34

Chris Cornell idzie w country

Frontman Soundgarden dołączył na chwilę do grupy Zac Brown Band. Posłuchajcie, jak śpiewają razem „Heavy is the Head”!

Chris Cornell idzie w country
foto: Retna / Photoshot / Reporter // Frank Micelotta / Reporter // East News

Gościem ostatniego wydania programu „Saturday Night Live” w telewizji NBC był grający country Zac Brown Band. Po wykonaniu piosenki „Homegrown” z nadchodzącej płyty „Jekyll + Hyde” na scenę wkroczył ktoś jeszcze…

Bardzo chcielibyśmy udostępnić Wam oryginalny zapis tego występu, ale niestety tamtego wideo z „Heavy is the Head” nie można odtwarzać poza Stanami Zjednoczonymi.

Chrisa Cornella w tej piosence oficjalnie usłyszymy na najnowszej płycie grupy, która ukaże się 29 kwietnia 2015 roku. Muzyk Soundgarden znalazł trochę czasu na pomoc w jej nagraniu pomiędzy odkryciem starych kart na kompilacji „Echo of Miles”, a rozpoczęciem prac nad następczynią studyjnej płyty „King Animal” z 2012 roku.

To nie pierwsza współpraca Zaka Browna z rockmanami z Seattle. Pod koniec 2013 roku ukazał się wyprodukowany przez Dave’a Grohla z Foo Fighters minialbum jego zespołu „The Grohl Sessions, Vol. 1”. Producent EP-ki w jednym z utworów – „Let It Rain” – usiadł nawet za perkusją. Później panowie niejednokrotnie pojawiali się razem na scenie. Stało się tak na przykład w programie Davida Lettermana, gdzie wspólnie wykonali klasyk Black Sabbath „War Pigs”.

A może to nie Chris Cornell podróżuje po innych gatunkach, a Zac Brown idzie coraz bardziej w rock?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Chris Cornell