Chris Cornell nagrał kolejny solowy album!

Magda Słomka
20.03.2015 17:08
Chris Cornell nagrał kolejny solowy album! Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Wokalista Soundgarden poinformował, że praca nad jego kolejnym solowym krążkiem dobiegła końca. Kiedy możemy spodziewać się płyty?

Po studyjnych „Euphoria Morning” (1999), „Carry On” (2007), „Scream” (2009) i akustycznym „Songbook” (2011) nadszedł czas na nowy album. Chris Cornell twierdzi, że krążek może ukazać się już pod koniec 2015 roku! Muzyk 19 marca 2015 roku udostępnił zdjęcie na swoim fanpage’u z podpisem:

Ostatni dzień nagrywania solowej płyty. Dziękuję Brendanowi, Tomowi i Kyle'owi. Sprawiliśmy, że stała się magia.

chriss

Pod koniec lutego 2015 roku gitarzysta Kim Thayil potwierdził, że Soundgarden myśli o następcy „King Animal” z 2012 roku. Jak ma się to do planów Chrisa? Cornell powiedział, że ponowna współpraca z Soundgarden wpływa pozytywnie na jego solową karierę.

Bycie artystą solowym oznacza przymus pozostania w zgodzie z sobą samym i swoimi myślami oraz piosenkami. Naprawdę dobrze jest pracować ponownie z Benem, Mattem i Kim. To dobre wytchnienie od przebywania w ciągłej samotności. To pomaga utrzymać potrzebną równowagę.

Chris Cornell potwierdza, że podejście grupy do nagrywania będzie podobne, jak w przypadku ostatniego krążka.

Na pewno zaczniemy pisać coś nowego. Kilkukrotnie zgodziliśmy się co do tego, że chcemy to zrobić. Myślę, że będzie to podobne do „King Animal”, nie będzie pośpiechu. Wyobrażam też sobie, że Soundgarden wyruszy na jakieś nowe muzyczne terytoria. Mam nadzieję, że stanie się tak już za rok.

Której płyty jesteście bardziej ciekawi?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.