16.11.2018 15:52

Antyradio.pl poleca nową płytę "Chris Cornell" z największymi przebojami artysty

Od 16 listopada 2018 kompilacyjny album jest dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych.

Chris Cornell płyta kompilacyjna
foto: materiały prasowe

Chris Cornell zmarł 18 maju 2017 w wieku 52 lat. Jego twórczość została podsumowana na albumie zatytułowanym po prostu "Chris Cornell". Na pojedynczej płycie znajduje się 17 utworów, w tym niewydany wcześniej „When Bad Does Good”. Artysta samodzielnie wyprodukował, nagrał i przygotował miks tej piosenki. Muzyk bardzo lubił ten kawałek, a o jego istnieniu przypomniał wieloletni przyjaciel Cornella, Josh Brolin.

Nowy album kompilacyjny Chrisa Cornella

Płyta „Chris Cornell” to upamiętnienie dorobku Chrisa Cornella nie tylko jako wokalisty, ale również poety i genialnego tekściarza, właściciela jednego z najbardziej charakterystycznych rockowych głosów naszej ery. Pieczę nad wydawnictwem sprawowała żona muzyka, Vicky, która ściśle współpracowała z muzykami oraz przyjaciółmi artysty:

"

Odkąd Chris odszedł, dokładam wszelkich starań, by dzielić się jego muzyką oraz dziedzictwem z fanami na całym świecie. Czułam, że musimy przygotować tę kolekcję, by zaprezentować wszystkie jego oblicza: przyjaciela, męża, ojca, osoby, która nie bała się podejmować ryzykownych i innowacyjnych decyzji, poetę, artystę. Jego wokal dotarł do serc wielu słuchaczy. Ten album dedykuję wszystkim fanom Chrisa. "

Vicky Cornell razem ze współpracownikami dokonali wyboru z katalogu Soundgarden, Temple of the Dog, Audioslave, jak również z solowych dokonań Cornella. Produkcją wydawnictwa zajął się zaufany partner Chrisa Brendan O’Brien, zaś szatą graficzną wieloletni przyjaciel Jeff Ament.

17 utworów na „Chris Cornell” to przekrojowe spojrzenie na artystyczny dorobek Cornella: od kultowego „Black Hole Sun” Soundgarden, poprzez refleksyjne „Hunger Strike” Temple of the Dog, aż do poruszającego „Like A Stone” Audioslave. Nie zabrakło także kawałka „You Know My Name”, który został napisany do filmu „Casino Royale”. „Nothing Compares 2 U” zarejestrowane w studiu Sirius XM nigdy wcześniej nie było wydane na płycie.

"Chris Cornell": tracklista

 1. Loud Love [Soundgarden]
 2. Outshined [Soundgarden]
 3. Hunger Strike [Temple of the Dog]
 4. Seasons
 5. Black Hole Sun [Soundgarden]
 6. Can’t Change Me
 7. Like A Stone [Audioslave]
 8. Be Yourself [Audioslave]
 9. You Know My Name
 10. Billie Jean
 11. Long Gone (Rock Version)
 12. Call Me A Dog (Live Acoustic)
 13. Been Away Too Long [Soundgarden]
 14. Nearly Forgot My Broken Heart
 15. Nothing Compares 2 U (Live at SiriusXM)*
 16. The Promise
 17. When Bad Does Good

Wydanie deluxe, poza znacznie dłuższą listą utworów, zawiera także wiele dodatkowych materiałów, w tym m.in. 54-stronicową książkę z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami oraz wspomnienia o muzyku napisane przez najbliższych współpracowników (wypowiadają się m.in. Kim Thayil, Matt Cameron czy Tom Morello).

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell