10.03.2017 15:16

Chris Cornell stworzył utwór do filmu o miłości w czasach ludobójstwa Ormian

Muzyk podzielił się numerem „The Promise”, który promuje film opowiadający miłosną historię bohaterów żyjących w ostatnich dniach Imperium Osmańskiego.

Chris Cornell stworzył utwór do filmu o miłości w czasach ludobójstwa Ormian
foto: LFI / Photoshot / Reporter / East News

Wokalista Soundgarden już niejednokrotnie tworzył utwory na potrzeby filmów jak chociażby do obrazu „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”. Muzyk ma również na swoim koncie numer „The Keeper” powstały do filmu „Kaznodzieja z karabinem” czy „Misery Chain” do „Zniewolonego”. Natomiast w 2006 roku powstał kawałek „You Know My Name” do „Casino Royale”.

Teraz do tej listy można zaliczyć utwór „The Promise” stworzony do obrazu o tym samym tytule (polska wersja „Przyrzeczenie”), który dotyczy ludobójstwa Ormian. W filmie zobaczymy Christiana Bale'a i Oscara Isaaca, którzy wcielą się odpowiednio w role amerykańskiego dziennikarza i studenta medycyny zakochanych w bohaterce granej przez Charlotte Le Bon. Za reżyserię odpowiedzialny jest Terry George.

Chris Cornell stworzył utwór po przeczytaniu scenariusza, który go bardzo poruszył i muzyk starał się stworzyć utwór pasujący do filmu:

"

Nie próbowałem nagrać numeru, który brzmiałby jak z 1915 roku, ale też nie chciałem, żeby było słychać w nim odniesienia do współczesności, bo oczywiście w tamtym czasie nie było takich artystów jak The Beatles czy Metallica, czy czegokolwiek co ma odniesienie do moich muzycznych pomysłów. "

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się najnowszy utwór Chrisa Cornella:

Utworowi zdecydowanie bliżej do klimatu solowej płyty „Higher Truth” niż do krążków Soundgarden. Jak wyznał Cornell był on bardzo zadowolony z możliwości stworzenia utworu na potrzeby obrazu pokazującego istotne wydarzenie w historii:

"

Film jest świetną możliwością, żeby opowiedzieć historię, która powinna zostać ujawniona, aby pomóc w powrocie do normalności po tym co stało się w konkretnym czasie i miejscu. Jak również przypomina obecną sytuację i pokazuje do czego to może doprowadzić. "

Tymczasem Soundgarden pracuje nad nowym albumem, który będzie następcą płyty „King Animal” z 2012 roku. Chris Cornell wyznał, że pomimo obowiązków związanych z powrotem Temple of the Dog oraz innymi projektami zamierza skupić się na Soundgarden. Wszystko wskazuje na to, że nowe wydawnictwo kapeli pojawi się jeszcze w 2017.

Jak oceniacie utwór „The Promise”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell