15.04.2016 10:53

Chris Cornell w coverze „Stay With Me Baby” z serialu „Vinyl”

Wokalista Soundgarden nagrał cover utworu Lorraine Ellison na soundtrack do serialu. Posłuchajcie jego wykonania.

Chris Cornell w coverze „Stay With Me Baby” z serialu „Vinyl”
foto: Retna / Photoshot / Reporter

Dzieło Micka Jaggera i Martina Scorsese nie przestaje zachwycać swoją ścieżką dźwiękową. W przedostatnim odcinku pierwszego sezonu, który został wyemitowany 10 kwietnia 2016 roku, mieliśmy okazję usłyszeć m.in. kawałki Mott the Hoople, Elvisa Costello i Patti Smith. Pośród nich znalazł się też soulowy standard „Stay With Me Baby” w wykonaniu Chrisa Cornella.

Teraz wokalista podzielił się ze słuchaczami pełną wersją tego utworu.

Utwór został oryginalnie nagrany pod tytułem „Stay With Me” przez Lorraine Ellison w 1966 roku. Wokalistka zdołała go zarejestrować dosłownie w ostatniej chwili, dzięki temu, że z rezerwacji studia zrezygnował Frank Sinatra. Na przestrzeni lat kawałek był brany na warsztat przez wielu artystów: od Boba Dylana i Janis Joplin po Mary J. Blige i Whitesnake. Którą wersję najbardziej lubi wokalista Soundgarden?

"

Chciałem swoją wersją złożyć hołd Terry'emu Reidowi, którego wykonanie pozostaje od lat moim ulubionym. Cieszę się, że poproszono mnie o wykonanie właśnie tego utworu na potrzeby serialu. Dzięki temu znajdę się na świetnym soundtracku obok niesamowitych artystów. "

Wspomniane wydawnictwo, „Vinyl: Music From the HBO Series – The Essentials: Best of Season 1”, trafiło na rynek 15 kwietnia 2016 roku. Oprócz kawałka Chrisa Cornella znajdziemy na nim również m.in. utwory Iggy'ego Popa, Juliana Casablancasa z The Strokes, Elvisa Costello, Royal Blood czy Charli XCX. Oto szczegółowy spis utworów, które znajdziemy na tej ścieżce dźwiękowej.

Tracklista:

 1. Jess Glynne, Alex Newell, DJ Cassidy with Nile Rodgers „Kill the Lights”
 2. Charlie Wilson „Alright Lady (Let's Make a Baby)”
 3. Elvis Costello „Back Stabbers”
 4. Trey Songz „Life on Mars?”
 5. Iggy Pop „I Dig Your Mind”
 6. Charli XCX „No Fun”
 7. John Doe „Strychnine”
 8. Royal Blood „Where Are You Now”
 9. The Arcs „Watch Your Step”
 10. Chris Cornell „Stay With Me Baby”
 11. Ty Taylor „I've Been Wrong So Long”
 12. Nasty Bits „Woman Like You (A E I Want You)”
 13. Sturgill Simpson „Sugar Daddy (Theme from Vinyl)”
 14. Julian Casablancas „Venus in Furs”
 15. Charlie Wilson „Love, I Want You Back”
 16. Humble Pie „Black Coffee”
 17. Nate Ruess „I Wanna Be With You”

Dla Chrisa Cornella udział w tym przedsięwzięciu jest zaledwie małym przystankiem w pracy nad 7. albumem Soundgarden. Ostatnie wieści ze studia pochodziły ze stycznia 2016 roku. W międzyczasie wokalista ogłosił amerykańską trasę koncertową, która rozpocznie się w czerwcu 2016 i będzie kontynuować promocję jego ostatniego solowego albumu, „Higher Truth” z września 2015 roku.

Jak Wam się podoba „Stay With Me Baby” w wykonaniu Cornella?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Chris Cornell