17.11.2017 11:51

Chris Cornell w nowym klipie do „The Promise”

W nowej wersji kinowej teledysku pojawiły się również kadry przedstawiające muzyka Soundgarden.

Chris Cornell w nowym klipie do „The Promise”
foto: kadr z wideo

Chris Cornell niejednokrotnie komponował utwory na potrzeby filmów. Ostatnią kompozycją stworzoną na potrzeby kina był kawałek „The Promise”, który powstał do obrazu o tym samym tytule (polska wersja „Przyrzeczenie”).

Film dotyczy ludobójstwa Ormian i w produkcji wystąpili Christian Bale i Oscar Isaac, którzy wcielili się odpowiednio w role amerykańskiego dziennikarza i studenta medycyny zakochanych w bohaterce granej przez Charlotte Le Bon. Natomiast za reżyserię odpowiedzialny jest Terry George.

Miesiąc po śmierci Chrisa Cornella, który popełnił samobójstwo 17 maja 2017 w Detroit, światło dzienne ujrzał oficjalny teledysk do „The Promise”, w którym wykorzystano kadry z wojny oraz ujęcia przedstawiające Cornella. Teraz pojawiła się nowa wersja kinowa klipu, w którym użyto kadrów z filmu. Oczywiście w teledysku nie zabrakło ująć przedstawiających muzyka Soundgarden. Również zmieniono nieco aranżację utworu.

Producent filmu Eric Esrailian tak wspomina muzyka:

"

Chris Cornell był nie tylko dobrym przyjacielem rodziny od kilku lat, ale również jedynym w swoim rodzaju talentem, którego brakuje tak mocno, że ciężko to opisać słowami. To był dla mnie honor, że mogłem z nim współpracować przy „The Promise” przez kilka lat. "

Cornell postanowił, że dochód w piosenki zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Międzynarodowy Komitet Ratunkowy, która pomaga ludziom cierpiącym w związku z wojnami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Soundgarden