Chris Cornell w nowym klipie do „The Promise”

Aleksandra Degórska
17.11.2017 11:51
Chris Cornell w nowym klipie do „The Promise” Fot. kadr z wideo

W nowej wersji kinowej teledysku pojawiły się również kadry przedstawiające muzyka Soundgarden.

Chris Cornell niejednokrotnie komponował utwory na potrzeby filmów. Ostatnią kompozycją stworzoną na potrzeby kina był kawałek „The Promise”, który powstał do obrazu o tym samym tytule (polska wersja „Przyrzeczenie”).

Film dotyczy ludobójstwa Ormian i w produkcji wystąpili Christian Bale i Oscar Isaac, którzy wcielili się odpowiednio w role amerykańskiego dziennikarza i studenta medycyny zakochanych w bohaterce granej przez Charlotte Le Bon. Natomiast za reżyserię odpowiedzialny jest Terry George.

Miesiąc po śmierci Chrisa Cornella, który popełnił samobójstwo 17 maja 2017 w Detroit, światło dzienne ujrzał oficjalny teledysk do „The Promise”, w którym wykorzystano kadry z wojny oraz ujęcia przedstawiające Cornella. Teraz pojawiła się nowa wersja kinowa klipu, w którym użyto kadrów z filmu. Oczywiście w teledysku nie zabrakło ująć przedstawiających muzyka Soundgarden. Również zmieniono nieco aranżację utworu.

Producent filmu Eric Esrailian tak wspomina muzyka:

Chris Cornell był nie tylko dobrym przyjacielem rodziny od kilku lat, ale również jedynym w swoim rodzaju talentem, którego brakuje tak mocno, że ciężko to opisać słowami. To był dla mnie honor, że mogłem z nim współpracować przy „The Promise” przez kilka lat.

Cornell postanowił, że dochód w piosenki zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Międzynarodowy Komitet Ratunkowy, która pomaga ludziom cierpiącym w związku z wojnami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.